Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Asztmás gyermekeddel, ha...

Asztmás gyermekeddel, ha fullad és az otthoni szerek nem segítenek, előbb az ügyeletre mész, vagy fogadnak rögtön a kórházban?

Figyelt kérdés
Enyémmel már másodszor kellett ügyeletre menni hajnalban, és mindig rögtön a kórházba küldött, ahol azonnal megkapta az ellátást (intravénás szteroid, oxigén). Már ismerik is ott. Azon gondolkodtam, nem lehetne-e kihagyni az ügyeletet ilyenkor, és mindjárt a kórházba menni? Nem ajánlották fel a kórházban, de sokkal jobb volna kihagyni az ügyeletes kört a fulladó gyerekkel, ha úgyis a kórházban kötünk ki :( (Bp. XIII. ker.-ben lakunk, és a Madarászba tartozunk.) Nálatok mi a menete ennek?
2014. dec. 31. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi vidéken lakunk, először az ügyeletre kell menni és onnan beutalóval fogadnak csak a kórházban.

Nekem 2 asztmás gyerekem is van. A pulmonológusunk írt fel dexát, ha kritikus a helyzet azzal inhalálom Őket. Tavasz óta nem voltunk kórházban.

2014. dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Enyém Flixotide-ot szed állandóra, és ha van egy kis vírusfertőzése, másnap már fullad, err van Ventolinunk és Beroudallal inhalálom, de két hónap alatt kétszer voltunk kórházban... Hamarosan kontroll lesz a pulmonológián, lehet, írnak más rohamoldót.

Nem vagyok lusta elvinni az ügyeletre, de nekünk speciel a kórház itt van a szomszédban, és feleslegesnek érzem eltaxizni az ügyeletre, s onnan vissza a kórházba... bár ezek szerint ez kikerülhetetlen :(

2014. dec. 31. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk mind a két gyerek állandója a Flixotide, az Aerius és a Montelukast.

Orvosi tanácsra én úgy szoktam, hogy ha gond van, akkor Ventolinnal fújom 2x, majd 1-2 óra-13/4 óra múlva még 2x. Ez így 4x ismételhető, nálunk a második után soha nem kellett harmadszor fújni. Ilyen esetekben pár napig még inhalálom Beroduallal és Ventolint is kap reggel és este. Ventolin után fújom a Flixotidot, illetve utána inhalálom.

2014. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mi is így csináljuka Ventolinnal, 20-30 percenként lehet négyszer kettőt, utána óránként, de nem vártam sokáig, a Berodual sem segített, pedig adtam este és hajnalban is, közte meg a Ventolinokat. Mire kórházba értünk, 85 volt a szaturációja, oxigén kellett :( Mi most vagyunk beállítás alatt, csak fél éve van diagnózisunk, remélem, mint nálatok, nekünk is sikerül valami, hogy ne kelljen mindig kórházba jutnunk, úgy sajnálom emiatt.

Köszi a választ.

2014. dec. 31. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!