Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire takarjuk be a hőemelk...

Mennyire takarjuk be a hőemelkedéses, lázas babát?

Figyelt kérdés
Első baba,első betegség.Tegnap egész nap hőemelkedése volt,ma reggelre mar lázas az egy évesem.Hivtam az orvost,annyit mondott hogy figyeljrm,mérjem a lázát szükség esetén csillapitsam(megvolt),holnap pedig menyjünk be ha nincs egyébb panasz. Most alszik, 37,7 a hője,egy bodyban van letakarva egy textilpelussal meg a háloingemmel,mert nem találom a vékony nyári takaróját.21fok van a szobában. Nem tudom hogy jo e igy vagy nem.Valoszínü a fogai miatt lázas. Azt sem akarom hogy megfázzon de ha a vastaggal takarom be akkor meg bemelegszik és lázasabb lesz ettől félek. Köszönöm ha válaszoltok. Olyan tapasztalatlan vagyok még és nem tudom nem e ártok jobban szegénykémnek.

2015. márc. 9. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
én nagy méretű textil anyagú kifogóval takartam be. rajta meg csak egy extra vékony/nyári rövid naci és kis trikó volt rajta. jó nálunk 23-24fok volt. szerintem így bőven jó. de ha megtalálod a kis nyári takaróját az lenne a legjobb és rajta a body.
2015. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A body textilpelenkával nagyon kevés. Öltöztesd fel rendesen, ahogy szoktad.Szerintem azzal a takaróval takard, amivel alapesetben is.

Nem rakok rá plusz takarót, ha lázas, de le sem cserélem vékonyabbra, csak a sima hálózsák.

2015. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp se takard be túl melegen! Lázcsillapító után hőt veszít, annak szabadon el kell tudnia távozni, különben még jobban felszökik a láza!
2015. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pontosan ahogy a 3. írja. azért kell vékony, jól szellőző ruha/takaró. én mikor megkérdeztem a dokit mondta hogy kevés ruhába és vékony takaró. erre én kérdeztem hogy h.u. body és harisnya? mondta hogy a harisnyát simán levehetem és a h.u. body is sok....1. voltam.
2015. márc. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azt nem irtam hogy hosszuujju body van rajta. A mostani takaroja vastag télitakaro.Éjszakára bodyban meg egy pizsinaciban alszik alatta. A nyári takarót szerintem elköltöztettem. Épp költözünk és sokmindent mar átvittünk köztük a nyári holmit. Ha hazajön a férjem elmegyek érte.

Viszont lecseréltem az ágytakaro plédünkre a pelust meg a pamutháloingem mert összekucorodott.A pizsinacit meg akkor vettem le mikor megint kuszott frljebb a höje elalvás előtt. Reggel 38.4 volt neki.aztan lement 37.2ig majd lassan vissza 37,7ig. Ez a kup lassan hat és nem vmi tartós... Ha felkel és lázas most szirupot kap,hátha az jobbb. bár ne kéne adni. Mostanában olyan hőhullámaim vannak hogy én nem érzem mikor mennyire van hűvös vagy meleg. Nekem hol melegem van hol fázok.... most én poloban vagyok meg vékony naciban zokni nélkül. pont jo. de neki...nem tudom.

2015. márc. 9. 13:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen lázcsillapítót adsz? Kb 10-12 kg-os gyereknek a germicid már kevés. Antipiretikus kúpot kellene iratni.

Nálunk a nurofen vált be a panadol semmit nem ért.

Figyelj a hatóanyagokra, hogy azonos hatóanyagú lázcsillapító csak minimum 6 óra eltéréssel adható. Különböző hatóanyagú 4 óránként.

A germicid kúp, vagy az antipiretikus kúp az hasonló hatóanyag, a mexalen és a panadol is.

Tehát germicid, panadol, nurofen, 4 óránként váltva adható, de igyekezni kell megtalálni mi az ami a legtovább hat, és lehetőség szerint egyfélét alkalmazni.

Én nem várnék holnapig, biztos megmutatnám orvosnak. Kicsi még.

2015. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és néz a kezét, lábát, meg a könyök és térdhajlatot. Ha ezek hidegek akkor felfelé megy a láz, ha melegek akkor már lefelé. Ha meleg a keze lába akkor takard ki nyugodtan. Nem lesz kellemetlen neki, és hamarabb lemegy a láza.
2015. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. noraminophenazoni kupot kapott reggel, most felkelt,38,3al,ugyhogy nurofen szirupot adtam 20perc alatt 37re vitte le neki. Még jo hogy nem kupot adtam mert trotyizott egy...folyékonyat...eszik,iszik de nagyon sirva rág mindent.most nyugis meg jobb kedvu gondolom a nurofen hatott. Holnapra van időpontunk.Ma már nem rendelnek. Mondták a telefonba ha tarósan magas a láza akkor vigyem hanem viszi le semmi. (39és a felett) És nem akar enni de főleg inni. Remélem estére nem durvul be a helyzet.
2015. márc. 9. 14:45
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja felhivtam a védőnőt, ő mondta hogy a lázas állapottal ha nem tartosan magas ill az általános közérzete jo,nem tul elesett bágyadt, etethető itathato,egy napot szokás várni hogy mi lesz belőle.Esetunkben uj tünet a hasmenés, és ha nem rosszabodik az állapota akkor raérunk holnap reggel menni pisimintával.Na hát a proféta szoljon belőle és ne legyen rosszabb. Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 9. 15:08
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.A kéz láb hajlat figyelés nagyon hasznos volt.hajnalban felszökött a láza, de hálisten letornáztuk.Ma voltunk az orvosnal, Ma csak hőemelkedése volt mar.Virust kapott el.Nem a foga. Antibiotikumot nem kapott.A doktornő elmondta mire figyeljek,ne vacogjon mert akkor szökik fel a láza, ha meleg mar a keze lába nyugodtan kitakarhatom.(ahogy irtátok.) Ne vastagon takarjam de ne is egy szal bodyban legyen. Sürün figyeljem, nehéz eltalálni.

Ahj nehéz dolog ez a betegség. Magamra ugye nem figyelek ennyire. A másodiknál mar biztos rutin lesz minden. De az első esetek nagyon ijjesztőek nem biztos a dolgában az ember pedig jót akar.... Ja meg ugye nem szabad nagy hőingadozasnak kitenni elég ha csak 0,5fokkal megy lejebb a hője. (39,4ről a 38,9 elég szerinte...hát ebben nem vagyok biztos,de ő az orvos csak jol tudja)

2015. márc. 10. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!