Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen C vitamint, halolajat...

Milyen C vitamint, halolajat adjak neki? minden kötelező oltásról szól a védőnő, vagy a doki?

Figyelt kérdés

C vitamin esetében olvastam(GYK), hogy valaki a természetesre szavaz, elfelejtettem a csepp nevét, eddig Cetebét adtam ami szintetikus(10 hós)


valamint olvastam hogy omega 3 és omega 6 is kell a halolajból a gyereknek 1 év felett, valamiért nem tudok bízni az Eskimo Kids-ben(alapja nincs, megérzés) hal húsából, vagy a hal májából nyert készítményt adjam? Ti melyiket adjátok gyermeketeknek?


olyan termékeket, amire az van írva, annyi D vitamin van benne, amire a szervezetének szüksége van (csakhogy én adom neki a Vigantolt..szóval "túlzottan" D vitaminos termékeket jobb ha nem veszek neki?


lassan 1 éves, gőzöm sincs milyen oltások kellenek neki, mikor és hogy egy év alatt kell e esetleg beadatni a bárányhimlő elleni nem kötelezőt? de szóval ha véletlen valamit nem tudnék, elfelejteném, kimaradna az oltás???


2015. márc. 18. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nalunk minden oltasrol szol(t) a vedono. 1 eves korig mar kellett kapnia par kotelezot. A nem kotelezoket is megemliti neha a vedonom, de szerintem inkabb kerdezz ezekre ra ha erdekel.


A vitaminokrol nem tudok nyilatkozni, en max. betegsegnel adok C vitamint. Viszont a D vitamin tuladagolhato, ezert vigyazz mas D vitaminos keszitmenyekkel. Kerd ki a gyerekorvos velemenyet mindenkepp vagy akar itt a neten is kereshetsz olyan oldalt, ahol ingyenesen segitenek orvosok.

2015. márc. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A legjobb, ha a vitaminokat természetes formában, táplálkozással, egészséges ételekkel juttatod be a szervezetbe. A mi gyerekorvosunk támogatja a halolajat, de csak olyat, ami nem tartalmaz mesterséges adalékot és ellenőrzött helyről származik. Szerinte a mindenféle ízesítés eleve gyanús, óvatosnak kell lenni vele (pld. tutti-frutti íz ugyan hol fordul elő a természetben, amit lehetne ízesítésnek használni? pedig van tutti-frutti ízű halolajkészítmény is a piacon). Mi izlandi tőkehalmájolajat adunk a gyerekeknek, Lysi a neve, van külön gyermekeknek való készítmény, tiszta halolaj, nincs benne semmi mesterséges, igaz, az íze nem kimondottan tutti-frutti, hanem hal. Először szokatlan volt a gyerkőcöknek, de elfogadják. Van benne elég sok A- és D-vitamin, így mellé nem adunk semmi mást. A halmájban sokkal magasabb a vitamintartalom, mint a halhúsból készült halolajban, ezért olyat keress, amire rá van írva, hogy pld. tőkehalmájolaj, nem az, hogy halolaj.

Ami az oltásokat illeti, nekünk a védőnő és a gyerekorvos is mindig szólt előre.

2015. márc. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

én sem adtam sokáig pluszba C vitamint, én megvagyok győződve, hogy inden táplálékban benne van és már javában hozzátáplálom, én is betegség esetén vettem Cetebét

csak akkor ahogy ide felnéztem egyik kérdésben MINDEN anyuka ad plusz C vitamint a gyereknek, én már kezdtem aggódni, hogy egyesek lehet túl is adagolják(mert túl lehet..)de miveél mindenki adja, meg újságban benne van x időseknek mennyi szükség van rá, így elbizonytalanodtam, betegés után is adtam tovább, most szeretnék váltani.

2015. márc. 19. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!