Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Oltás ellenére elkapta a...

Oltás ellenére elkapta a bárányhimlőt. Ez máskor is előfordulhat?

Figyelt kérdés
A lányom a 2 adagos oltást kapta, ennek ellenére elkapta decemberben a bárányhimlőt. Enyhe volt, nagyon gyorsan gyógyult, nem volt lázas, és pöttye is csak alig volt. A doki szerint kb. 1% esély volt rá, hogy elkapja oltás mellett. Most megint járvány van az oviban. Szerintetek van esély, hogy újra elkapja? Vagy annak ellenére, hogy csak áttöréses bárányhimlőn esett át, most már védett? Vagy ennek már tényleg a minimálisnál is kisebb esélye van, hogy oltás mellett 2x kapja el?
2015. ápr. 7. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Oltás mellett egyszer el kell kapnia a gyereknek. Az oltás azért van, hogy ne legyen halálos, mint régen, de nem is nagyon ismerek olyat, aki ne lett volna bárányhimlős. És nem valószínű, hogy mégegyszer elkapná.
2015. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem h még egyszer elkapja

az oltás tényleg azért jó mert enyhe lefolyású lesz

2015. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A barányhimlőt egyszer lehet elkapni, többször nem, mert onnantól, hogy elkapta már védett. Az oltás meg arra van, hogy enyhe lefolyású legyen a betegség, ne legyenek szövődmények.
2015. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak vírusok amik mutálódnak igy kikerülik az oltást. De többet legalább már nem lesz beteg, a mostanit ne kapja el az biztos.
2015. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*nem kapja el
2015. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A barányhimlőt egyszer lehet elkapni, többször nem, mert onnantól, hogy elkapta már védett."


Ez a kijelentés nem igaz.

Gyermekként én is átestem a betegségen, emlékszem és dokumentálva is volt.

Felnőttként is újra megkaptam és eléggé megterhelő volt.


Több olyan gyermeket és felnőttet is ismerek a környezetemből, akik egynél többször voltak bárányhimlősek és a többségnél a második fertőzés is ugyanolyan vagy még erősebb lefolyású volt, mint az első.


Az én kisfiam is be van oltva (a kétfázisúval)- érdekes, nekem a háziorvos felhívta a figyelmemet arra, hogy kb. 10-15 év múlva kell emlékeztető oltás ugyanebből.

2015. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Továbbá van olyan, hogy az oltás nem használ.

A magas átoltottság miatt a nyájimmunitás védi a hatástalanul oltottakat.

Ráadásul az oltás nem azt akadályozza meg, hogy elkapja a fertőzést.

Megtanítja az immunrendszert a hatékony védekezésre.

A biológia tanáromnak volt egy nagyon jó kísérlete erre.

Az egész osztály kapott egy bonyolult matekpéldát. Az osztály fele kapott megoldókulcsot, a másik fele csak az eszére hagyatkozhatott.

Ezen után négy csoportra osztotta a diákokat:

akik megkapták a megoldó kulcsot és sikerült a példa.

Akik a kulcs ellenére sem tudták megcsinálni

Akik kulcs nélkül megcsinálták

És akiknek nem sikerült.

A pontos számokra nem emlékszem, de arra tisztán, hogy a 16 megoldókulcsosból egynek nem sikerült.

Aztán levontuk a tanulságot.

2015. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!