Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Babám 5 hónapos lesz egy hét...

Gnézsu kérdése:

Babám 5 hónapos lesz egy hét múlva. A gondunk azzal van, hogy a pukit magától nem nyomja ki az elejétől fogva. Ismerős valakinek a helyzet?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy majd a hozzátáplálással - mivel tápszeres, így elkezdtem - majd ez is megoldódik, mivel kap rostot stb. De nem változott semmi. Éjszaka erre kel fel, nem tudja kinyomni és sír. Felveszem, majd ki is jön a puki és a következőig tud aludni. Nem is értem, hogy miért van ennyi, anyatejes korában is ez volt, csak tápszeres és most a tápszer+hozzátáplálásnál is. Nem tudom, hogy a puki a sok, és más babának is, ha ennyi lenne, nem tudná kinyomni, vagy a puki az természetes, csak valami gond van esetleg a záróizmával, hogy nem nyomja ki.Már minden gyógyszertári készítményt kirpóbáltunk, továbbra is ennyi puki van.
2015. ápr. 8. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Tornáztatni szoktátok? kisfiamnak az nagyon sokat segített!
2015. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

valahol ki kell jönnie annak a levegőnek amit lenyel... ha nem büfizteted elég sokáig, nem büfizi ki amit lenyel, akkor alul jön majd ki. sokat tegyed hasra, legalább 20 percig legyen függőlegesen evés után. megtanulni meg akkor fogja ha adsz neki lehetőséget. sajnos ha segítesz neki akkor nem biztos (sőt ebben a korban valószínű), hogy nem tudja, hanem azt gondolja, szól, jössz és segítesz, így nem is próbálja... okosak ám :D

éjjel nyilván ne, de nappal hagyd egy kicsit, aztán ha forog, felül, akkor jobb lesz, mert mozgással könnyebben jön majd :D

2015. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, tornázunk folyamatosan. Az az érdekes, hogy délelőtt egyáltalán nincsen. Délutántól indul meg a "pukiáradat"...

Nekem az a fura, hogy ennyire sok levegőt nyelhet evés közben? Büfiztetem, de van, hogy fél, akár 1 órát is sétálok vele, jön ki büfi, hogy most az az összes, vagy csak egy része, azt nem tudom. De hát nem lehet egész nap vele sétálni e miatt.

Igen, biztos majd a mozgás segít, ha már önállóan végzi....csak nem látom, hogy ennyi levegőt nyelne, már az összes cumisüveget kipróbáltuk

2015. ápr. 8. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
nem sétálgass vele, hanem büfiztesd! nem mindegy, pláne ha ennyire megviseli. vedd föl a válladra, jó magason, nem baj ha kicsit nyomja a pocakját a vállad. ütögesd a hátát finoman és közben rugózz a lábaddal. ezt pár percig majd ülj le és fektesd hassal a combjaidra, így ütögesd kicsit a popóját, majd pár perc múlva megint vedd fel és rugózzál miközben paskolod a hátát.
2015. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A büfiztetésnél már mindent kipróbáltunk. Nem tudom, hogy lehet e ennyi levegőt nyelni, amennyit ő pukizik, vagy egyszerűen intoleráns a tejre, vagy puffad valamiért..fogalmam sincs.....
2015. ápr. 8. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:
más gond van? pl. laktózérzékenységnél ahogy az emésztetlen laktóz erjed a belekben gáz képződik. vagyis nem a lenyelt a baj,hanem képződik. lehet erről van szó,vagy tejre érzékenyebb. hasmenése nincs? vagy nagyon büdös pukik?
2015. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hasmenése nincs, sőt, ha tápszert adok neki, még inkább kemenyebb a széklete. Két etetes között szoktam neki 10 ml baracklevet 70 ml vizzel összekeverve itatni vele - mivel a sima vizet nem issza meg, Viszont pukizni nagyon nagyokat szokott és gyakran büdiket is....
2015. ápr. 9. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!