Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vegán táplálkozás - kivel...

Vegán táplálkozás - kivel kéne beszélnem?

Figyelt kérdés

Távolabbi ismeretségi körünkben van egy pár, akik vegánok és a gyereküket is így táplálják.

A gyerek márciusban múlt 3 éves, nem beszél és a mozgásfejlődésben is elmaradt. Hüvelyeseket, egyéb zöldséget szinte egyáltalán nem eszik, gyümölcsök közül csak az almát fogadja el. Tésztát csinál neki az anyja, ami valamiféle szósszal van leöntve.

Szerintem az egyoldalú táplálkozás az oka annak, hogy a kislány ennyire elmaradt a fejlődésben.

Az anyja szerint nincs gond.


Kinek kéne szólnom, hogy legalább egy vérvételre elvigyék a gyereket?


2015. ápr. 27. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs védőnője, gyerekorvosa?
2015. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az eredeti gyerekorvosa a gyerek 2 éves korában azt mondta, ha nem adnak rendesen enni a gyereknek, akkor vigyék máshová. (erről a hozzáállásról is megvan a véleményem) Most egy közeli kis település orvosához tartozik, megpróbálom kideríteni, hogy ki az és beszélni vele. A védőnő tud a dologról, el is küldte őket mozgásfejlesztésre, ahová el is járnak. Tud arról is, hogy a gyerek nem eszik normálisan, de azt mondja, hogy meg van kötve a keze, nem tud semmit sem csinálni, mert az anya hazudik.

Kértem, hogy kötelezze a gyereket vérvételre, mert akkor egyértelműen kiderül, hogy probléma van - ilyet ő nem tehet.

Azt is mondta, hogy a gyámügy és a gyerekjóléti akármi ennél súlyosabb ügyekben sem lép.


MEGÁLL AZ ESZEM!!! Több szakember orra előtt basszák el egy gyerek életét és mindenki lapít!!!

2015. ápr. 27. 14:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el,hogy a védőnő csak ennyit tehet.Szólni kell a gyermekjóléti szolgálatnak.
2015. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nem vegán étrend, ez egyoldalú táplálkozás Függetlenül attól, hogy vegán, vagy sem valaki, változatos ételeket kell adni a gyereknek!!! Ha csak húst adna, semmi zöldséget, meg gyümölcsöt, az is nagyon egyoldalú lenne. Se zöldség, se hüvelyes, csak tészta meg esetleg alma? És mit mond arra az anyja, hogy a vitaminokat és ásvnyi anyagokat honnan kapja a gyerek? Rost hogyan kerül be a szervezetébe, ha nem ad neki zöldséget, vagy legalább változatosan sokféle gyümölcsöt? A vitaminok hogyan tudnak felszívódni a gyerek testében, ah semmilyen zsírtartalmú dolgot nem eszik? Legalább diót, mandulát, vagy bármilyen zsírtartalmú dolgot kap?


Az ész nélkül alkalmazott vegán étrend legalább olyan ártalmas, mintha csak mekis kaján élnének.


Nem tudom, kinek szólhatnál, tényleg a gyerekorvosukat kellene megtalálni. Viszont ha vegánok, akkor hiába mondasz nekik bármit, ami nem vegán... szóval amit addig is tehetsz, hogy mutatsz nekik anyagokat a változatos vegán étrendről, amik elmagyarázzák, hogy honnan lehet bevinni a megfelelő ápanyagokat, és milyen vitamint kell mellé szedni kiegészítésnek. (Gyümölcsök, zöldségek, köles, hajdina, magvak, chia mag (hogy valahonnan pótolják a vasat, és az Omega 3-6-ot), B12 vitamin szedése, stb.

2015. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as!

Első körben a gyerekorvosát keresem meg, de nem leszek kedves, ha kiderül, hogy tud a dologról, csak nem akar konfrontálódni a szülőkkel.

2015. ápr. 27. 15:28
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es!

Ez valóban nem vegán étrend. Nem tudom, hogy a szülők mit esznek, nem is érdekel. A gyerek nem eszik meg semmilyen zöldséget és a gyümölcsök közül csak az almát.

Egy ismerős neurológussal beszéltem, aki azt mondta, hogy ebben a korban nagyon magas a fehérjeigény. Már most is károsodott szerinte a gyerek, de ez még rosszabb is lehet.

2015. ápr. 27. 15:32
 7/10 A kérdező kommentje:
A zöldségekből sokkal nehezebben vonja ki a szervezet a vasat, ezért javasolják, hogy étkezés előtt inni kell narancslevet. De ő nem iszik, narancsot sem eszik.
2015. ápr. 27. 15:33
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nem beszéltem az anyjával, de azt hiszem, hogy nem is akarok. Ha a gyerekorvos, védőnő, napközi vezető nem tudta meggyőzni, akkor nekem miért menne.

Ráadásul ilyen helyzetekben könnyen eldurran az agyam és nem akarom a napközi vezetőjét kellemetlen helyzetbe hozni, hiszen én erről a dologról elvileg nem tudok.

Gondolom az anyja belehazudna a pofámba, én meg jobb esetben tudnék uralkodni magamon, rosszabb esetben meg nem. Semmivel nem lennénk előrébb.

2015. ápr. 27. 15:36
 9/10 anonim válasza:
Hm. Feljelentgetni, mielőtt beszélne az anyukával? Miért kell mindig arra hivatkozni, hogy á, meg se hallaná, úh meg se próbálom. De, próbáld meg, főleg egy ilyen súlyú kérdésben. Honnan tudod, hogy nincs pl. veleszületett fejlődési rendellenessége a gyermeknek, amit egyszerűen nem akartak az orrodra kötni, s amiatt nem beszél és mozog még eleget. Lehet, h sokkal többet eszik, csak sarkítva mondták, h csupán ennyit. Lehet, hogy "tömik" vitaminnal, mert látják, h nem eszik rendesen- mint egyébként elég sok gyerek, ahogy látom/hallom. Ha megpróbáltál beszélni vele és úgy látod, tényleg nem "érdekli", illetve továbbra is erős veszélyben érzed a gyereket, akkor esetleg figyelmeztetheted, hogy te ezt emberi kötelességből jelented a gyermekügynek, mert komolyan aggódsz a kicsiért. És nem a vegánságra kell hivatkozni, hanem a túlzottan egyoldalú táplálkozásra, ne mossuk össze a dolgokat. Na meg arra, hogy a védőnő, gyerekorvos sem lépett fel kellően határozottan. Bár még mindig erősen kétlem, h feljelentést kellene tenni, inkább egy legalább vega dietetikust v gyerekorvost keresnék neki, és javasolnám, h vigye el hozzá, hátha tud segíteni. Mert hogy aki nem tudja, mi az a vegán, könnyen keveri a szezont a fazonnal és azért ne jelentgessük már fel az embereket csak mert mi alul-informáltak vagyunk.
2015. ápr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!


Nem azt írtam, hogy senki sem beszélt a nővel, hanem azt, hogy én nem fogok. Beszélt már vele az eredeti gyerekorvosa, a védőnő, a napközi vezetője, végig sem hallgatja őket.


Hol írtam le azt a szót, hogy fel fogom jelenteni???

Azt írtam, hogy beszélek a mostani gyerekorvossal, amit meg is tettem, megköszönte. Később visszahívott és elmondta, hogy beszélt a védőnővel is és az eredeti orvossal is, lépni fognak.


Az anyja hozza be a kajáját a napközibe a gyereknek, tízórai, ebéd, uzsonna, szóval látom, hogy mit eszik. Ebédnél hozzá sem nyúl semmilyen zöldséges ételhez, amit a többiek esznek - szerinted miért??? A tízóraira kapott gyümölcsök közül csak az almát eszi meg - miért???

Azért, mert otthon sem eszi meg őket.

A "tömi vitaminnal" meg nehezen hihető, mert akkor az ebédhez is beadna valamit.


Azért írtam a vegánt, mert az anyja mondta ezt. Tudom, hogy ez nem vegán étkezés, hanem egyoldalú.


Amit írtál (dietetikus, gyerm. orvos) már javasolták neki, de nem törődik vele.

2015. ápr. 30. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!