Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tehetnék, h ne legyen...

Mit tehetnék, h ne legyen ennyit beteg 2,5 éves bölcsis fiam?

Figyelt kérdés
Márciusban kezdte a bölcsit, azóta negyedszer kap antibiotikumot felső légúti betegségekre. 2 hetet itthon volt tüszős mandulával, 4 napot ment, visszaesett. Beszedett egy kúra immunotrofinát, eszi a gyümölcsöket is. Mindig teljesen gyógyultan viszem csak. Huzamosan nem tudom itthon tartani, mindketten dolgozunk + nagymama is.
2015. júl. 5. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk ugyanez volt. Broncho vaxom kezdtem el adni a lányomnak. Először 30napig minden nap utána 20 nap szünet, 10 napig ismét, 20 nap szünet, és ezt 3x ismételtem meg. Ha el is kapott vmit egyszerű náthával letudta. Nem kellett antibiotikum. Egy éve csináltuk meg ezt a kúrát, most ismét csináljuk. Kb 10ezer ft az egész. Doki írja fel. Nagyon ajánlani tudom. 15 hónapos korától bölcsis a lányom már most ő is 2,5 éves. Sajnos bölcsibe mindig viszi vki betegen a gyereket. :(
2015. júl. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Türelmesen kivárod, míg nagyobb lesz, átesik az összes közösségi betegségen és megerősödik az immunrendszere.

Hülyeségen kívül. Tehetsz bármit, adhatsz bármilyen vitamint, pár száz forintostól kezdve a több ezer forintosig, sajnos a gyerekek 80 százaléka átéli ezt a közösségben és kb. nagycsoport lesz a vízválasztó, amikor is már jóval kevesebbet betegek a gyerekek.

Változást az hozna, ha olyannyira megszigorítanák a szabályokat az óvodákban és a munkahelyek és az állam is valóban családcentrikusak lennének, hogy amelyik gyerek beteg, azt tényleg ne lehessen közösségbe vinni. De amíg ez nincs így, addig sajnos türelemmel ki kell várni, hogy majd jobb legyen.

Vitamint valóban adhatsz neki, attól azért javulhat, de sajnos ezt el nem lehet kerülni.

2015. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

2-es értek egyet.

Ugyanakkor, egy fül-orr gégésszel érdemes a gyereket megnézetni, ha folyamatosan felső légúti betegsége van. Mióta a fiamnak kivették az orrmanduláját 4 évesen, alig beteg. 3 évesen meg minden hónapban 2 hetet itthon volt, valamilyen felső légúti betegséggel.

2015. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Az én lányom ugyanez volt, a végén asztmás lett. Amit most tennék, amit akkor még nem tudtam: homeósból van alkati szer, ami segít a betegségek elkerülésében. Hogy mennyire működik, nem tudom, mert a pici fiam erősebb immunrendszerű. Ami a lányomnál klinikai eset, nála két nap alatt lazán lemegy. De dokitól most tudtam meg, hogy van alkati szer.
2015. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Homeopátiás gyógyszereket tőlünk nyugatra homeopata orvosok (rendes általános orvosok illetve szakorvosok, akik homeopátiával is, vagy csak azzal gyógyítanak) írnak fel mindig egy adott betegnek, csak így lehetne. Elbeszélgetnek az emberrel, figyelembe veszik a testsúlyt, de még a lelki alkatot is, így határozzák meg, melyik gyógyszer legyen, milyen erősségben. Nekem párszor eszembe jutott, hogy amikor a kisgyerekek halmozottan betegek lesznek a közösségben, vajon nem lelki okai vannak-e. Hiszen a mai gyerekek többségét már jóval korábban viszik baba-mama klubokba, babaszínházba, babaelőadásokra, ringatóba, játszóházba stb. rendszeresen, mégsem lesznek betegek. Miután bekerülnek a bölcsibe, oviba, akkor kezdődik az egész betegeskedés.
2015. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam lelki okokra, de elvileg megszokta a bölcsit, jól érzi magát, de attól még lehet. Homeopátiát meggondolom, de még elszopogatni nem tudná szerintem, ha ezek is olyanok. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2015. júl. 5. 18:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Bármit adtam neki,beteges volt,2 év kellett mire jobb lett!

Igaza van a kettesnek,adhatsz bármit,ezen túl kell jutni.

Mi próbáltuk a broncho vaxomot,de nem ért semmit.

2015. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A most két éves fiam hónapok óta eszi a golyócskákat, ha szükséges valamiért szedni. Tuti, hogy a tied is tudná.
2015. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!