Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom 1 hónapon belül már...

Lányom 1 hónapon belül már harmadszor beteg. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ősszel kapta a Rybonunilt. Azt hittem nem ért semmit, de ezek szerint mégis, mert ősszel csak havonta egyszer volt beteg. Most viszont már harmadszor egy hónapon belül. Szó szerint 3 napot ment oviba, és már megint beteg. Orvoshoz nem is nagyon akarom vinni, írná már fel megint az antibiotikumot, nem merem már neki adni megint. 38 fokos láza van, köhög, folyik az orra.

Béres cseppen egy éve minden nap kapja, meg adok neki valami Béres gyerek vitamint. Sóbarlangos bérletet most jártuk le, de az sem ért semmit, ezek szerint. Egyéb ötletek?


2012. márc. 15. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is állandóan beteg volt, már ki kellett venni az óvodából. Nekünk az Immunit Multivitamin vált be, azóta - lekopogom - megússza a komolyabb betegségeket. Most a két tesó beteg volt, és az én eddig állandóan betegeskedő kisfiam megúszta. (Kop-kop.)
2012. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A lányom egy éve volt folyton beteg volt.Egész télen antibiotikumon élt.

Volt a családban egy csecsemőorvos, aki folyton mondogatta, hogy adjak a csemetémnek naponta fél grapefruitot facsarva, mert több menne a C vitamin, mint a citromban.Tél eleje óta issza a lányom, és hihetetlen, de nem volt beteg.Pluszban vettem még neki a flavon lekvárt, ami több hónapig is kitart.Egy kanálkával kap belőle naponta.Sajna fél év kell, mire teljesen hat a szervezetre.Ezt is doki ajánlotta.Májustól szeptemberig nem kell enni.

Nekünk ez a kettő vált be.

2012. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én antibiotikumot elvből nem adok a fiamnak, 4 éves, de még sosem kapott. Helyette grapefruit-mag kivonatot kap, vírusokra pedig homeos bogyókat, Oscillococcinum-ot, C-vitamint. A dokinénink is antibiotikum-ellenes, szerencsére, eddig minden fertőzésen pár nap alatt átesett.


Most mondjuk én is félek egy kicsit, mert ez a mostani influenza nagyon masszív, és annyira nyűglődik a lurkó, hogy nem akar semmilyen gyógyszert bevenni, pláne, ami keserű...


A barátnőméknél kisbaba van, ők márciusban már nem engedik oviba a nagyfiukat. Én megértem, mert minden kisgyerekes ismerősnél egy hét ovit egy hét betegség követ mostanában...

2012. márc. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártunk mi is. Beszedett egy vírust, majd begyulladt a torka is, amire már járt az antibiotikum. Lement a láza, jobban lett, de mire a hét nap letelt a gyógyszerrel már folyt is az orra, újra, akkor a dokink szerint jött a foga, amit azóta is várunk, és mivel öt napig lázas volt, így kezdtük előlről, erősebb gyógyszerrel, hogy na akkor mégse a foga alapon. Aztán ugyanígy, és a harmadik adag antibiotikum felírása előtt azt mondtam, hogy na köszi ezt már nem. Kihívtam a körzeti felnőtt orvosunk, aki nagyon alapos vizsgálódást követően azt mondta, hogy annyi a gond, hogy a váladék benne van a hörgőjébe, és hiába kap köptetőt, mellkenőcsöt, ha egyetlen hörgőbe benn marad a váladék, egy pár nap után az újra elszaporodik és újra lebetegszik. Így hörgőtágító pipát kapott. És azóta kutyabajunk. Orrfolyásnál gondolom, hogy más a gond, úgyhogy csak azért írtam le a mi történetünk, mert szerintem nálatok is egy másik orvos jól jönne.
2012. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!