Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig adható be a rotavírus...

Meddig adható be a rotavírus elleni oltás?

Figyelt kérdés
BAbám 8 napja elmúlt fél éves, és a védőnő szerint már nem oltható (nincs értelme, valami ilyesmit mondott).

2015. júl. 8. 13:50
 1/9 A kérdező kommentje:

Ez van a rotavírus betegségleírásban a neten:

A korai védelem kialakítása céljából 24 hetes életkorig a teljes adagot be kell adni, mivel a rotavírus fertőzés leggyakrabban 6-24 hónapos életkorban észlelhető.



Nekem ez nem jelenti azt, hogy fél éves kor után nem ér semmit.

2015. júl. 8. 13:55
 2/9 A kérdező kommentje:
A Rotarix honlapján egyértelműen írják h 24 hét a max.
2015. júl. 8. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem. Pontosan 24 hétig azaz 6 hónapig. Babád elmúlt 6 hónapos. Mi a kérdés?
2015. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De az elso adagot megkapta? Ha nem, akkor szerintem nincs ertelme.
2015. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól írták az előttem levők. A második adagot be kell adni legkésőbb 6 hónapos korig. (Egyébként a tévé reklámban is mondták mindig ezt a határidőt.)
2015. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Így van fenn a rota.hu oldalon:

"...MILYEN ÉLETKORTÓL ADHATÓ A VÉDŐOLTÁS?

A legtöbb védőoltással ellentétben a rotavírus elleni vakcina beadásának nemcsak alsó, hanem felső életkori határa is van.

A kétadagos oltóanyag 6 hetes kortól mindössze 24 hetes életkorig alkalmazható, idősebb életkorban már nem. Tehát éppen arra az életkorra, amikor a legnagyobb a kockázata a súlyos fertőzésnek (6-24 hónapos kor), ki kell alakítanunk a megfelelő védelmet.


Hazánkban két védőoltás van forgalomban: az egyik 2, a másik 3 adagos. Mindkét védőoltásnál az egyes adagok beadása között minimum 4 hétnek kell eltelnie, és figyelni kell az utolsó adag időpontjára is. Ezért már az első hónapokban érdemes érdeklődni a gyermekorvosnál, és megfontolni, átgondolni a védőoltás beadatását. Sok szülő akkor hall valamit a rotavírusról, amikor már lekésett az oltás beadásáról...."

2015. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastad a tájékoztatót, illetve a védőnő is elmondta, hogy 6 hónapos korig be kell adatni a sorozatot. Akkor mégis mi a kérdés?
2015. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy 2 adagos oltás, ha még az elsőt sem kapta meg, akkor a második adag még későbbre tolódik. Azért, hogy a a védelem kialakuljon 6-24 hónapos kor közötti időszakra, mert ekkor a legveszélyesebb a babákra.
2015. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A két adag között el kell telni egy hónapnak.
2015. aug. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!