Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » MMR oltás mellékhatásai?

MMR oltás mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,hogy jelentkezhetnek-e az oltás mellékhatásai 3-4 hét elteltével?Tudom,hogy jellemzően 5-12 nap telik el a tünetekig,de hátha vannak kivételek.Kisfiamnak egy napig volt magas (39,6) láza és kiütéses. Ja és a kiütés megelőzte a lázat.Tapasztalatok?
2015. okt. 3. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

ezek az oltáso nem tartalmaznak vírust, így kétlem, hogy attól lenne.


habár én babámnak a prevenar emlékeztetőtől lett 38,5 láza és hasmenése


de még a rotától(ami viszont már vírust tartalmaz)se lett semmi baja, tünete

2015. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"Az oltóanyag élő, gyengített kanyaró, rózsahimlő és mumpsz vírusokat tartalmaz. A természetes fertőzéshez hasonló módon hat a védekezőrendszerre (immunrendszer)." (ÁNTSZ) Dehogynem tartalmaz vírust.
2015. okt. 3. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:

én meg azt olvastam az összes csecsemőkori oltás a rota kivételével nem tartalmaz vírust..így nem is tartottam egyiktől se...

ha megtalálom, linkelem, már jó rég olvastam

2015. okt. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

nem semmi hogy az abortált babákkal kísérleteznek, most az MMR kapcsán jött ez velem szembe a neten :(



de szóval találtam mást is, itt igen, valszínűsíthető, hogy az MMR-től van

[link]

2015. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

nálunk semmi nem volt oltás másnapjára (pedig a korábbi oltásoknál 1 kivételével mindig másnapra belázasodott)

viszont pontosan a 14. napon KANYARÓSZERŰ tünetei lettek - kanyarószerű kiütések, 38,5 fokos láz. azért írom, mert az orvos kanyarószerűnek nevezte, de szerintem csak senki nem meri vállalni ilyenkor, hogy KANYARÓS lett a gyerek. (gyógyszerlobbi, félelem a kártérítési igénytől, ki tudja... ja, és pár anyukával dumáltam a játszótéren akiknél pont így előfordult a dolog. a kanyarószerű tünet)


szóval ne aggód azért, még a "kanyarószerű" kanyaró is gyorsan lezajlik, 3 nap. az autizmustól se kell félni, már véletlenségből kikerült az a hordozóanyag a vakcinából, ami gondot okozhatott (de erről sem szól semmi hivatalosan, mert lehet, lenne pár kártérítési igény...)


szóval 3-4 hét elteltével más lehet a háttérben, sok vírus jelentkezik pöttyösödéssel! (pl. 3 napos láz)

illetve nekünk pont oltásra 1 hónapra jött ki a RÓZSAHÁMLÁS, ami lázzal, pöttyökkel járt (derekától felfelé terjedő, majd az egész testet finom pöttyökkel borító bőrbetegség, HÉT különböző heim pálos orvos szerint ekcéma - sote klinikai orvos szerint rózsahámlás - jó kis magyar egészségügy....) :)


szóval ez nem a folytatása az oltásnak. ha nem múlik a láz 3 nap után se, illetve a pöttyök erősödnek, akkor ki kell vizsgálni. (bőrgyógyászat heim pál felejtős, csakis sote bőrklinika, gyermekbőrgyógyászat, és ha lehet, Siló Pálma doktornő)

2015. okt. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 napig volt enyhe hőemelkedés,oltás után 4 nappal és pici kiütések; max 10 db.Más nem volt.Nagyon tartottam ettől az oltástól egyébként.

Nálunk a prevenarral együtt kapta meg.

2015. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem engedem a Prevenarral együtt beadni. Nyáron 40 fokban se engedtem beoltatni őt.


Igen, az abortált magzatok...Szegénykéknek mindegy már, kísérleteznek-e velük, de ha meg merem kérdezni, mi lesz ha a sejtjükből vagy a csirkeembrió sejtekből bejut a gyerekem szervezetébe valamennyi, akkor én vagyok a felelőtlen lázító anyuka.

2015. okt. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
csirkeembrió sejt...atyaég..
2015. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi pont most vagyunk benne.

Múlthét szerdán kapta meg. Vasárnap reggeltől küzdünk a mai napig a lázzal. 38,5-39-ig emelkedik és 38 alá nagyon nehezen tudom levinni.

Kiütései nem lettek,de 3 napja nem tudok ledugni a torkán egy falatot sem. Még szerencse,hogy cicizik így talán nem kell tartanom a kiszáradástól. Mellette aluszékony és rossz kedvű,sápadt.

Kicsit neheztelek a dokira,mert ahelyett,hogy trécselt az aszisztensével a rossz időről szólhatott volna,hogy ez várhat ránk. Még jó,hogy létezik az internet. :)

Eddig egy oltástól se volt semmi baja még hőemelkedése sem,de ez kifogott rajtunk. Remélem mostmár lassan vége lesz,mert nagyon sajnálom szegényt :(

2015. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!