Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kivinnétek ilyen időben a 1,5...

Kivinnétek ilyen időben a 1,5 évest, ha éjszaka kitört rajta valami taknyos nyavalya?

Figyelt kérdés
láza nincs csak szörcsög, folyik az orra meg nem aludt éjjel, vélhetően ettől...itt most nem esik, de nyálkás, borongós, 14 fok körül van. szél nem vészes
2015. okt. 16. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, kivinném. Ha lázas, akkor nem. Előtte szívasd ki jól az orrát, és hagy levegőzzön. :)
2015. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En meg a 4 honapost is kiviszem, kell a levego, az csak gyogyit.
2015. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
megmondom őszintén, hogy 2 órát aludtam az éjjel tőle, és holnap van egy fél évi vizsgám, amire nagyon sokat készültem, félek hogy ha kiviszem nem javul hanem rosszabbodik az állapota..egyébként nem lustaság, imádok sétálni vele, nem a kifogásokat keresem :)
2015. okt. 16. 14:48
 4/8 anonim ***** válasza:
A levegotol csak jobb lesz!
2015. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. mindegy, nem kockáztatok. biztos hogy jól esne neki a friss levegő, de ilyen párába nem kockáztatom meg hogy rámegy az arcüregére. egy nap levegő nélkül nem a világ.
2015. okt. 16. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont, hogy a kinti levegö tisztább mint bent.


A nyálkahártyát nem szabad kisarítani, mert a száraz sejtekben a korokozok gyorsabban szaporodnak. Ha a sejtek vízellátása jó, és folyamatosan cserélödik, akkor a korokozoknak nincsen ideje szaporodni.

A lakás levegöje száraz a fütés miatt, a hideg levegö is száraz, és még mikor bejut a fütéses lakásba még szárazabb, ez a nyálkahártyát még jobban szárítja.

Kint habár hideg van, de a páratartalom kicsit több, a levegöben kevesebb a korokozó, atka...

Ha lázas akkor kell neki lázcsillapító és ha nincs láza és jól felöltöztetted akkor több ideig is jobb neki kint mint a szoba levegöje.

14 fok meg még meleg is kint.


Amúgy meg minek kérdezed ha már eldöntötted, hogy mit akarsz.

2015. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Láz esetén nem, de egyébként mindenképpen ki kellett volna vinned, sokkal jobbat tesz neki a kinti levegő, mint a fűtött lakás.
2015. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt a helyzet!

Mi 10 hónaposak vagyunk és a kislányom megfázott. Én kivittem a levegőre és elég hamar meg is gyógyult. Na nem tudom, hogy a friss levegőtől vagy sem, de biztos sokat számított.

Amúgy szerintem jót tesz ilyenkor megfázás idején a friss levegő:) Nem mellesleg talán még sokkal tisztább is mint bent a lakásban/szobában.

2015. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!