Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Más a lakcím, mint ahol...

Más a lakcím, mint ahol lakom, onnan jönne védőnő, a babához?

Figyelt kérdés
Kedves Kismamák, Anyukák! Sajnos nem találtam pontos infót arról, hogy mi történne akkor, ha a babám is oda lenne bejelentve, mint ami az én állandó lakcímem, de attól elég messze (ám Pesten belül) laknánk, ahova nem lennénk bejelentve (egyikünk sem, önkorm. lakás, nem lehet több főt bejelenteni). Azt olvastam, hogy szabad gyermekorvos választás van, tehát ha nem utasít el, akkor jelentkezhetek ahhoz a dokihoz, aki nem körzetes, de úgy tudom, a védőnőt nem lehet megválasztani. Gondolom, nem utazna másfél órát csak oda, hogy megnézze a babát, nekünk kéne ingázni. Van valaki hasonló helyzetben? A kedves, értelmes válaszokat előre is köszönöm!
2015. okt. 18. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Lakcím szerint a gyerkőcömmel együtt az én lakásomba vagyunk bejelentkezve a városban, azonban egy közeli kis településen lakunk apukával együtt. A lényeg, hogy hol élünk életvitelszerűen, így mi is a településen lévő védőnőhöz tartozunk. A városból nem jön ki miattunk a másik védőnő.
2015. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a bejelentett lakcím számít, hanem a tényleges tartózkodási cím!


És neked kell először a területileg illetékes védőnőt felkeresned, hogy aztán kijárhasson.

2015. okt. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahol életvitel szerűen laksz oda kell menni védőnőhöz és ő fog kijárni hozzátok a babához is.
2015. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat! :) Jó tudni, és lehet, hogy le van írva valahol, de én nem találtam, az OEP oldalán sem.
2015. okt. 19. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!