Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nálatok a nagymama is ki...

Nálatok a nagymama is ki tudja szívni a gyerek orrát? HOgy vélekedik a kérdésről? Nem tudom hogy győzzem meg anyósomat hogy ez nem kínzóeszköz.

Figyelt kérdés

Anyósomék messze laknak ezért havonta egyszer jönnek csak hozzánk de mindig ha épp náthás a pici (17 hónapos), és orrot kell neki szívni akkor ilyen megjegyzéseket tesznek hogy "mért kínozzuk a gyereket", meg "oda se nézek mert biztos fáj neki" - pedig a baba nem is sír közben! És mi hiába mondjuk hogy ez nem fáj hanem a baba érdeke hogy kijöjjön a váladék, mégis ilyen hülyeségekkel jönnek mindig! Sőt még azt is mondták hogy azért kékes a bőr a két szeme között mert túl sokat szívtuk az orrát, meg széjjelszívtuk meg ilyenek!!! (gyakorlatilag azért kékes ott egyébként mert ott vékonyabb neki a bőr)

Ezek után arra már meg sem merem kérni anyósomat hogy esetleg ő is szívja ki a gyerek orrát, ezért elmenni sem tudunk soha sehova kettesben a férjemmel, mert ugye így nem tudnak rá vigyázni ha náthás (ami mostanában sokszor van mert a nagytesó hozza haza az oviból a betegségeket), mert nincs ki kiszívja az orrát addig.



2015. nov. 24. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ki tudják.

Ugyan nem porszívóval, mint mi, hanem azzal a klasszikus összenyomóssal, amit nálunk is használtak.


Anyósodék hogy tisztították a gyerekeik orrát?

2015. nov. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
1-es vagyok, kicsit félreérthető lett: nem azzal a 30 évessel konkrétan, hanem vettek ugyanolyat :-)
2015. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A nagy fiam 4 éves, a kicsi még csak 7 hetes. A nagynak egyik mama sem szívta ki sosem az orrát! :) Mindig azt mondták,hogy fogjam le, sirassam meg én. Mondjuk betegen soha nem is altattam ott egyik nagyinál sem.
2015. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Természetesen ki tudták. Nálunk 2 nagymama van (tudom általában máshol is, csak más felállásban), anyukám és apukám felesége. Felvilágosult nő mindkettő, tudják miért kell csinálni, persze sajnálták ők is (én is), ha ordított közben, de attól még megcsinálták.
2015. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

A pangó orrváladék orr-,arc-, homloküreg gyulladást okozhat és az lesz az igazi fájdalom. De a fülére is ráhúzódhat.


Hasonló korú a lányom, ő sikerült megtanítani, hogy ne sírjon, engedi az orrszívást, sőt odatartja a fejét.

A szüleimnél van éppen, pont taknyos. Simán kiszívják, naponta többször is. tény, hogy ott kevés az ellenkezés, sírni se szokott. De ha sírna, akkor is kiszívnák, mert tudják, hogy milyen szövődmények léphetnek fel.

2015. nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért két órát kibír a gyerek orrszívás nélkül.


De természetesen ki tudják. Szerintem ezek csak szóvirágok, hogy oda se nézek meg ilyenek.

2015. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Hát eddig mindig én szívtam ki neki, valahogy így alakult. Ha beteg itthon a helye mellettem vagy az apjával.

Az én anyum is azt hiszi, hogy az agyát is kiszívom a gyereknek, de mikor látja, hogy micsoda "cucc" jön ki és eddig, habár jónéhányszor volt náthás, nem lett komolyabb baja a megfázásnál, emiatt nem is bírál, kritizál, hogy mit hogy csinálok. Ő nem merné, tudná olyan alaposan kiszívni mint én.

2015. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

:) Nekem pont ma mondta anyósom, hogy ez egy zseniális találmány. Pedig a két és fél évesem erősen üvöltött, és vergődött a kezemben a művelet közben.

Egyébként még nem próbálta kiszívni, de ha szükség lenne rá, biztosan megtenné.

2015. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, kiszívják, ha éppen úgy adódik, hogy nekik kell.

Én 28 éves vagyok, a férjem 32 és mindkettőnknek szívták az orrunkat, mikor kicsik voltunk, csak akkor még az a kézi orrszívó volt, akkor még nem volt a porszívós. Tehát a jelentőségét értik, így elfogadják és tisztában vannak vele, hogy még mi fülszúrásra, meg orrszúrásra jártunk a fül-orr-gégészetre, addig a mi gyerekünk, a mi korunk gyerekeinél már pont ezért ez nem igazán jellemző.:)

2015. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudja vele kiszívni, neki sem áll, pedig ezerszer megmutattam. Inkább törölgeti neki, ami kifolyik, a gyerek meg nyűgös és sír, mert el van neki dugulva.
2015. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!