Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Étel allergiás gyerekek...

Étel allergiás gyerekek anyukái, ti ismeritek, hogy milyen ételeket takar az IGE vizsgálatnál az Ételek 1?

Figyelt kérdés
Kislányomnak most lett meg a speciális IGE vizsgálata, mely Ételek 1 alacsony, tehéntej mérsékelt szintű ezen kívül az Alfa-lactalbumin és Béta-lactoglobulin alacsony szintű lett. Tudom, hogy eszerint tehéntej allergiája van és azokra a fehérjékre is érzékeny amik az anyatejbe is bekerülnek. Viszont nem tudom, hogy az "Ételek 1" mit takar, mire vigyázzak. Holnap tudok időpontot kérni újra a gasztroenterológiára mire figyeljek amíg bejutunk? Eddig tej helyett milumil komfortot kapott amiben valamennyire lebontva van a tejfehérje (ettől még ugye van benne), viszont ezek után, nem tudom ezt adhatom-e? Szójára negatív lett az eredmény. Este még szokott tápot inni, ma még tudok beszerezni szójatejet helyette. Vagy csak túllihegem és várjam meg amíg eljutunk a gasztroenterológiára, ami nálunk két hét. Kislányom nem hízott rendesen, gyakran puffadt a pocakja és gyakran van hasmenéses széklete is. Ezért lett kivizsgálva.

2012. júl. 6. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ételek1-et nem tudom micsoda, hívd fel a dokit, aki elrendelte a vizsgálatot. Vagy senki meg sem nézte még az allergia-eredményeteket?! Ha elalszik a gyerekem, megnézem a mi allergia papírunkat, azon van-e valami ilyesmi.

Én nem adnám neki ezt a tápszert, de a növényi tejek nem váltják ki a tápszert, így a házi orvossal kellene legalább beszélni.

2012. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ma megoldódott a dolog, sikerült fölhajtani a szabadságon levő orvost, aki elintézte a papírokat. Az Ételek 1 az alatta felsorolt ételek átlagát mutatja (már ezt is tudom) Kaptuk javaslatot Milupa pepti plus 2 tápszerre, amit a kislányom előszeretettel meg is iszik. A tejet teljese mellőzi kell. Még vannak ételek amikkel nem vagyok tisztába. Kerestem a kedvenc kenyerünket gyártó pékség számát eddig nem találtam, igyekszem fölhajtani őket a van-e tej a kenyerükben kérdés erejéig, mert a kis címkéjükön nincs föltüntetve. Már palacsintát is sütöttem tápszerrel a gyerekhadsereg legnagyobb örömére. Meglepetésemre volt, hogy allergiás és nem allergiás ugyan olyan jóízűen gyömöszölte befele. A te gyermeked is tejallergiás? Csak fehérje, vagy laktóz is?
2012. júl. 10. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém teljesen tejallergiás, szóval tejfehérje, tejcukor és minden, ami ehhez kapcsolódik. Én is megnéztem a papírunkat és éppen írni akartam neked, hogy az az ételcsoport, de megoldódott nálatok is.

Mi szeptember 11-én megyünk újra vérvételre, kíváncsi vagyok, mi lesz. Tavaly augusztusban voltunk először, aztán idén januárban, nem változott semmi, kíváncsi vagyok, most mi lesz.

2012. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szorítok majd nektek, hogy legalább a fehérje allergiától megszabaduljatok. Azt tudom, hogy a tejcukortól nem lehet megszabadulni. De ha a fehérje elmúlna is már sokkal könnyebb lenne (gondolom). Nekünk a tejcukrot még nem nézték, majd ha újra megyünk remélem megnézik. Ha jól tudom akkor kilégzéses vizsgálattal nézik az enzimeket, hogy vannak, agy nincsenek.
2012. júl. 11. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!