Volt valaki gyerkocenek veres, nyakos hasmenes bakterialis fertozes miatt?

Figyelt kérdés
Valoszinu benyelt a lanyom egy campilobakter vagy salmonella fertozest (jovo heten lesz eredmeny) ...hany napig tartott? mikor mult el a verzes ? mikorra allt vissza a normal szeklet? sajnos a lanyomnal amugy is problemas a kaki ugy,visszatartos...jo lenne tudni,mire szamithatok.a nehezen talan tul vagyunk,mar csak haromszor volt ma neki,de az allaga meg mindig csunya :( koszi ha valaki tud segiteni
2016. jan. 1. 00:48
 1/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

A lányomnak volt mindkettő :( A campilobakter kb. 3 napig tartott, különösebb gond nem volt vele, csak akkor még pelenkás volt, nagyon kicsípte a fenekét, de magától szépen elmúlt.

A szalmonella durvábra sikeredett, de mire már kezdett volna elmúlni, friss piros vér volt a gyerek székletében. Rohantunk vele az ügyeletre, de aztán hazaküldtek bennünket. Egyszerűen elpattant egy ér az erőlködéstől, szépen meggyógyult az is magától. De azért a szalmonella összességében keményebb és hosszabb volt, kb. 5 nap.

Egyébként más jellegű vért én nem tapasztaltam egyiknél sem.

Arra készülj fel, ha szalmonella, akkor fel fognak hívni az ÁNTSZ-ből és kikérdeznek, milyen kockázatos élelmiszert ehetett a gyerek és honnan szereztétek be, más is megbetegedett-e a családban, meg ellátnak néhány tanáccsal, hogy mit hogyan kell lefertőtleníteni(pl. vécéajtó kilincse és ilyen apróságok, amit mondjuk én a magam esze után is megcsinálok).

2016. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszonom,ma mar jobb talan a helyzet. de mar 6.nap. volt talan 3-4 szeklet,de mar alakul. szerintem campilo,kizartnak tartom a szalmonellat,de majd kiderul. evett ugyan par falat tojasos tesztat,de sztem az hamarabb kijott volna es csak o beteg,senki mas....campilo mitol lehet?
2016. jan. 1. 20:03
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nálunk mindkét fajta bacinál egyedül a lányom betegedett le, senki más a családban, és fogalmunk sem volt, hogy mitől kapta el ezeket. A szalmonellánál már ovis volt, de az oviban se betegedett meg rajta kívül senki.

Elvileg ezek fertőzött széklettel terjednek, tehát amit egy fertőzött ember esetleg kézmosás nélkül, nagydolga végeztével megfog, az mind fertőzésforrás. És persze élelmiszereken is előfordulhatnak, gyümölcsön, zöldségen, szárnyashúson, tojáson. Ezeket úgyis tudod, de sajnos nem nagyon tudok neked más, épkézláb okosságot mondani.

2016. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hat nagyon kivancsi vagyok,mi ez. erdekes,hogy egyebkent oviban pont nem volt elotte egy hetig,mert baranyhimlos volt.igy sehol sem voltunk. sennkinek semmi baja,csak o kapta el.mar minden lehetseges etelt vegiggondoltam,de semmit sem evett csak o...hat nem tudom...vegulis lenyegtelen. nektek mikorra allt be normalra a szeklet? neki mar allagra jobb,de tegnap eleg sokszor volt ,kis mennyisegek,meg picit veres. napi 1 szokott neki lenni. a ver mikorra tunik el? :( egyebkent a kedve mar tokeletesen jo es ehes :D miket adhatok mar neki? meddig kell dietaztatni? krumplis tesztat kivan,azt vajon ehet mar? koszi a valaszokat
2016. jan. 2. 08:36
 5/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Jobbulást a kis betegnek! 2-3 nap szerintem, míg beáll a normál széklet. Adsz neki valamilyen probiotikumot (Biogaia, Normaflore és társai)? Azt mindenképpen kellene még pár napig. És addig tanácsos diétáztatni, szárazabb, nem túl zsíros-fűszeres kajákat adni neki. Meg persze nálam örök sláger a húsleves, talán daragombóccal a legjobb ilyenkor (meg jól lezsírozva). A krumplistészta a krumpliban lévő zsiradék miatt még lehet, hogy egy kicsit megterhelő. Általában a rizst, főtt krumplit, sárgarépát szokták ajánlani, ami babakorban is székletfogó kajának számít. Nyers gyümölcsöt, zöldséget csak pár nap múlva adj neki.

Mondjuk azért talán itt nem olyan nagy a visszaesés veszélye, mint egy vírusos hányás-hasmenésnél, de azért csak fokozatosan kell visszaállni a normál, megszokott étkezésre. Még egyszer jobbulást a kislányodnak, aztán majd írd meg, hogy végül mit tenyésztettek ki.

2016. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi.:) Ma mar normalis volt a szeklete.Tegnap evett egy par falat krumplis tesztat,annyira nagyon kivanta. Huslevest evett egyebkent o is.Mar nem nagyon akarja enni a dietas eteleket.:( De irtora ki van ehezve,pedig nem egy nagy evo amugy. Kap Laktivot es Normaflore t is.Megirom majd,mi volt,mar nagyon kivancsi vagyok.Koszi a valaszt. :) Szep napot
2016. jan. 3. 13:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyik baci sem tenyeszett ki,amit gyanitottak.Nem tudom,akkor mi lehetett?!
2016. jan. 5. 15:54
 8/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szia! Akkor lehet, hogy nem is bakteriális volt, hanem vírusos. Abból is van bőven választék, és járványok is vannak mostanában (a családom éppen december első felében esett át egy fertőzéshullámon). A lényeg, hogy túl vagytok rajt, nem kellett kiszáradás miatt kórházba vinni, infúziózni. Jó egészséget kívánok!
2016. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!