Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2,5 evesem beteg. Kohog,...

2,5 evesem beteg. Kohog, lazas. Rettegek hogy elkapja a 3 hetes kisteso. Aki volt hasonlo helyzetben hogy csinalta?

Figyelt kérdés
Egyedul vagyok veluk itthon,nem tudom elkuloniteni oket,a picit etetnem kell es sajnos ringatni,tornaztatni is sokat mert hasfajos. A nagyobb is igenyli a dajkalast mikor ilyen beteg,nem tolom el szerencsetlent magamtol. Felek hogy elkapja a pici. Hogy csinalta aki volt ilyen helyzetben?
2016. márc. 19. 03:15
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos ez ezzel jar, ha elkapja, elkapja, mindenhol ez van ahol teso van, majd negszokod.

Az anyatej vedi azert, gyakori kezmosas, ennyi amit tehetsz.

2016. márc. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tapszeres,nincs tejem. Ezert is aggodok jobban,nincs mi vedje. Persze tudom hogy ezzel jar,csak olyan pici meg,felek hogy lazas lesz. A nagyobb nem volt beteg ilyen fiatalon. Hat remenykedek hogy nem kapja el.
2016. márc. 19. 03:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elso vsgyok. Persze mert a nagynak nem volt kitol elkapnia.

Ne aggodj ezen , felesleges. Ha lazas lesz, hat ez van, nem a vilag vege

2016. márc. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na az én 5 hónapos Másodikom, már kétszer is elkapta a Nagytól. Sőt, amit a Nagy lerendez egy kis köhögéssel, az a Kicsinél kb. 2 heti orrszívásba került.

Sajna ez van, ez szerencse kérdése.

2016. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fura mert nem vagyok ilyen para mami. Ha 3 honapos lenne nem aggodnek igy,csak most hogy meg csak par hetes. De persze igazatok van,nem tudok mit tenni.
2016. márc. 19. 08:14
 6/10 anonim ***** válasza:

20 hónap van a 2 gyerekem között.

A kicsi, amikor hazajöttünk a kórházból, rögötn elkapta a nagytól a betegséget, 1 hetesen 3 hétig folyt az orra.

Nem kell elkülöníteni őket. Tapasztalatból mondom, 99%, hogy elkapja a kicsi előbb-utóbb a nagytól. Ha pont akkor sikerül is valahogy elkerülni, vsz csak 2-3 napot nyersz vele.

2016. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy a többiek írták, úgyis elkapja, és idővel meg lehet szokni... nálunk 21 hónap van a gyerekek között, a nagyobbik bölcsis volt amikor a kicsi megszületett (veszélyeztetett terhesség), és koraszülött lett. A nagyot nem vettük már ki a bölcsiből mert szerette, de mindkettő folyamatosan beteg volt. Szó szerint folyamatosan. A kicsi még -4 hetes (mínusz 4) lett volna amikor már beteg volt, lázzal kórházba is kerültünk... és utána még sokszor. Amikor a nagyobbik már csak tüsszentett kettőt, a kicsi attól is kórházba került. Cserébe rengeteget erősödött az immunrendszere mostanáig, már ő is bölcsis. Túl kell élni. Sőt amióta ketten vannak, és közösségbe járnak, mi is állandóan betegek vagyunk a férjemmel, pedig előtte sosem voltam. 2-3 havonta tuti bejön egy fosós-hányós, torokfájás, nátha, hörghurut stb. Még a nagyszülők is elkapják pedig jó ha havonta találkoznak a gyerekekkel :) Én már beletörődtem hogy sokat betegek.
2016. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell túlaggódni a dolgot, de annyit megtehetsz, hogy elkezded erősíteni mindhármótok immunrendszerét. Egyrészt probiotikummal: a picinek mehet pl. BioGaia csepp, a nagynak és neked valami többféle baktériumtörzset tartalmazó készítmény. A kapszulát szétszedheted és a port langyos folyadékban elkeverve meg lehet inni. Másrészt fontos a D-vitamin, a babának gondolom adod a napi 1 cseppet, a nagynak lehet adni kettőt, és Te is szedj legalább 2-4000 NE dózist. Persze az se árt, ha minél többet vagytok napon. Így ha el is kapja a kicsi a kórokozót, könnyebben átvészeli.

A nagynak adhatsz Echinaceát valamilyen formában (pl. tea). Ha antibiotikumot kapna (reméljük, hogy nem kerül rá sor), közben is és utána legalább 4 hétig feltétlenül kell a probiotikum.

Kár, hogy nem szoptatsz, nincs valaki, akitől tudnál szerezni legalább néha egy kis anyatejet? Bármilyen kis mennyiség is nagyon hasznos lenne mindkét gyereknek.

A nagynak amíg beteg minél kevesebb tejterméket adj.

2016. márc. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok, en most talaltam ra erre a kerdesre. Kedves Kerdezo, hogy alakulnak nalatok a dolgok? Kislanyom 4 honapos most. 2 hetes volt,amikor bronchiolitis-szel korhazba kerult, azota meg egyszer megjartuk ugyanezzel a korhazat. Elkapta a nagytesotol, aki most 2 eves es 8 honapos, es szeptember ota jar bolcsibe. Gyakorlatilag a fiam szeptember ota beteg, a kicsi lanyom, meg 2 hetes kora ota folyamatosan. Ahogy itt olvastam a valaszokat, ez akkor normalis?! En mar nagyon el vagyok keseredve. A kicsi oltast sem kapott meg, mert talan osszesen volt 1 het mikor nem volt beteg. El fog ez mulni? A ti babaitok is kesve kaptak meg az oltasokat? Koszi, ha meg valaszol valaki! :)
2016. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7. vagyok, nálunk a kicsi az összes oltását késve kapta meg :) Volt olyan, hogy éppen kijött egy betegségből, aznap már tünetmentes volt, elvittem oltásra, megkapta, 3 nap múlva beteg... Legutóbb náthával, kis köhögéssel simán beoltották, már a doki is tudja hogy nehéz elkapni olyan pillanatot amikor teljesen egészséges. Eleinte még azt is megkérdezte hogy van-e beteg a családban, hátha lappang valami a gyerekben, de most már csak szúrja és lesz ami lesz :) Most éppen beteg egyébként, 2 hete a nagyobbik volt, de ő csak 1 napig. Pedig a kicsi már 2 éves, csak a tüdeje elég gyenge.
2016. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!