Eperallergia lenne?

Figyelt kérdés
Kisfiam 18 hónapos. Szerdán evett egy szem epret. Csütörtök reggelre lett rajta pár pötty. Estére még több. A doki antihisztamint, és calcimuscot írt ki. Ezt meg is kapta. Ma reggelre már egybefüggő foltokká alakultak a kiütések. Reggel is kapott calcimuscot. Nem régen kelt fel, egyre durvábban kiütéses. Felhívtam az orvost, azt mondta, adjak neki egy prednisolonos kúpot (fulladás miatt tartunk itthon). Be is adtam neki az előbb. Szerintetek lehetséges, hogy egy szerdán megevett eperszemtől 2 nap múlva egyre durvábbak a kiütések? Nem ki kellett volna már ürülni a szervezetből?
2016. máj. 13. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

És ennyit tett csak a gyerekorvosotok? Én ugyan nem tudom, hogy ez eperallergia vagy sem, de a súlyosbodtak a tünetek, és nem javultak, akkor újra meg kellett volna vizsgálnia. Rendel most még a doki, vagy már nincs ott? Ha még ott van, én felvinném hozzá.

Tényleg nem értek hozzá, de ha tovább súlyosbodnak a tünetek, akkor mennék orvoshoz.

Amúgy is jó lenne megtudnotok, hogy az eperre allergiás-e, vagy csak véletlen egybeesés volt.


[link]

2016. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Direkt azért hívtam, hogy elvinném hozzá, vizsgálja meg. De azt mondta, nem kell... De valóban sokkal csúnyább lett a bőre. Nem kap epret az idén, az tuti. Ha nem lesz több kiütés, akkor megvan a bűnös.
2016. máj. 13. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem egy szem eper nem csinálhat ilyet napokig.

Javult azóta?

2016. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma reggelre sem javult. Mára az egész feje is kiütéses lett. Hiába hívom a dokit. Szerinte ne aggódjak, az eper az oka. De már én sem hiszem el!
2016. máj. 14. 12:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem én pontozok le senkit!
2016. máj. 14. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Szombat van. Vidd be a gyereket az ügyeletre. Mi innen nem tudunk távgyógyítani, távidiagnosztizálni.

Ha az orvosa nem veszi komolyan azt, ami van, és a gyerek állapota romlik és nem javul, akkor a helyedben már tegnap este bevittem volna az ügyeletre.

2016. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd minél előbb ügyeletre
2016. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!