Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 15 hónapos fiam orrabe van...

15 hónapos fiam orrabe van dugulva. Nem engedi porszivózni. Nektek milyen taktika jött be?

Figyelt kérdés

#betegség #orrdugulás #oorszivó-porszivó
2016. máj. 23. 08:53
1 2
 1/11 klopusz ***** válasza:

Megmondom őszintén, lefogtam kezét-lábát, párom meg kezelte a porszívót. Szegény gyerek ordított, mint a fába szorult féreg, de nem sok választása volt.


Porszívózás előtt cseppentettem az orrába sós vizet, az feloldotta a dugulást, így gyorsabban végeztünk.

2016. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi is így csináljuk,annyira sajnálom szegényt,de hát muszáj,3 napig egyedül vagynk otthon,ugyh most van kílódás.Még annyi lenne a kérdédem,h a fogzástól lehet náthás?
2016. máj. 23. 09:10
 3/11 anonim ***** válasza:

én ráültem (apja sajnálta, nem vett benne részt), az orrszívás nem opcionális dolog.


terpeszben leülök, lefektetem a gyereket, feje a két combom között, karjai a combom alatt, lábaival pedig akkor már hiába vergődik, fixen tartom.

így van 2 szabad kezem az orrszíváshoz.

2016. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor tiltakozott, akkor lefogtam, amikor kicsit együttműködőbb volt, akkor megengedtem neki, hogy ő szerelje össze, bekapcsolja a poszívót és csinálja magának. Utána persze én is megcsináltam neki rendesen.
2016. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sosem kértem engedélyt...

Most 3 éves, 17 kiló, szépen fújja az orrát, de ha teli van, este leszívom még mindig lefekvés előtt. Mert nem tudja olyan "hatékonyan" kifújni, mint ahogy a porszívó szívja.

Sírva könyörög, hogy ne, de muszáj...

Úgyhogy erőszakkal lefogom, és szívom.


Keress egy olyan pózt, amivel le tudod fogni szívás idejére.

2016. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lefogom és kész. Nincs választása. Ő érdeke, muszáj.

Most volt éppen beteg, napi 5-6x porszívoztam. Most már hagyja, mert rájött, hogy jobb neki. És ő csak egy éves lesz.

2016. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Régen nem volt orrszívó, mégis megoldottuk. Szerintem nem szabad ennyire erőszakosan bánni a gyerekkel, hiába az ő érdeke. Pár forintért kapható a gyógyszertárban a "zöld orrkenőcs", gyönyörűen kitisztitja az orrocskát. Kisebb babát hasra fordítjuk, hagyjuk kicsit sírni, magától kifolyik. Nagyon gyerekkel óvatosa gőzölhetünk is.
2016. máj. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pyross válasza:

Szia!

Mi is a lefogós módszert alkalmazzuk. Illetve vettem orrdugulás elleni pàrnalapot, ami éjjel egész jól feloldja a dolgokat és akkor legalább az orrspray-vel nem kell harcolni. Úgy vettem észre a 8 hónapos Kislányomnàl hamarabb bevàlik a párnalap míg 3, 5 éves Kisfiamnàl kb 2 éjjel kell a "kidugulashoz".

A zöld kenőcsről nem hallottam de megfogom nézni.

2016. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ricsi_gyakori_kerdes ***** válasza:
41%

Mi mindkét gyerekkel eljutottunk odáig, hogy maguknak csinálják. Egyikünk (szülők, gyerekek) sem bírta volna a lefogós módszert, és szerintem anélkül is meg lehet oldani, ha van hozzá türelem. Mi többször csináltuk pl. azt, hogy anya ölében ülve kiszippanthatták a "náthás" állatkáik orrát, de nem egyszer apáét is. :-) A kisebbik most is náthás, de gyakran eltolja a zsepit és mondja, hogy "pojszi" (=porszívó).


Nem mondom, hogy egyszer sem küzdöttünk egyik gyerekkel sem, de max. az esetek 2-3℅-ában fordult elő ilyesmi, akkor sem drasztikusan, csak a kezeiket el- eltolva az útból.


Elsőre birkatürelem kell hozzá, de ha bírod idegekkel, később ezerszer megtérül! Hajrá Nektek! :-)

2016. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A végsőkig mindent kipróbáltam, de hasztalan.Ezek után kénytelen voltam szintén kényszerhez folyamodni.Úgy fogtam, hogy ne tudjon szabadulni.Kivártam, még vesz egy levegőt és akkor befogtam a száját. Kénytelen volt kilégzéskor az órán keresztül kifújni a levegőt és akkor azután kijött minden. A mai napig szinte trombitálva fújja az orrát.
2016. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!