Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Oltatlan gyerekeket is köteles...

Oltatlan gyerekeket is kötelesek felvenni az óvodák. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

A lenti cikkben olvastam az ombudsmani állásfoglalást. Röviden arról van szó benne, hogy jogszabályi hézag miatt nem utasíthatóak el a kötelező oltással nem rendelkező gyerekek az óvodai felvételnél.

A jelenlegi béna szabályozás viszont teret enged annak, hogy a jobb anyagi helyzetű szülők a bírságok kifizetésével gyakorlatilag megvásárolják az oltatlanságot.


[link]


2016. jún. 6. 13:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Barátnőm 2 gyereke nincsen oltva.Semmi ellen sem.Mégis össze járnak a gyerekek.Nekem nem kell félnem,az én gyerekem be van oltva,így ha van valami,őt nem érinti.Egyébként rengeteg országban (pl.Anglia) nincs kötelező oltás,ott is az oviban,suliban fele oltva van,fele nem.
2016. jún. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
4-es vagyok. Ket olyan baratunk is van, aki nem oltatta a gyereket. Eleg volt mindket szulonek elmenni az ASL-hoz mikor elvileg vinni kene oltasra, es alairni egy nyilatkozatot, hogy nem akar oltatni. Egyebkent azt mondjak az oltasokra, ha ott megkerdezed, hogy kotelezo (Di-Per-Te, MMR), de ez nem igaz. Csak a tajekozatlanabban ezt elhiszik es igy oltatnak. A baratunk es a felesege epp egy eve irta ala a nyilatkozatot minden problema nelkul.
2016. jún. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
4es, nem nálatok halt meg nemrég egy kisfiú torokgyíkban?
2016. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem, vagy legalabbis nem hallottam rola.
2016. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2016. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Koszonom a linket! A cikk egyebkent tavalyi, az eset Spanyolorszagban tortent, en Olaszorszagban elek. Szegeny kisfiu. Nagyon szornyu. Na ilyenkor orulok, hogy vegul oltattam...
2016. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!