Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek "nagyon beteges" volt...

Akinek "nagyon beteges" volt az ovis gyerkőce, mikorra lett jobb a helyzet?

Figyelt kérdés

Három éve jár közösségbe a fiam (bölcsi, ovi) és eddig minden téli-tavaszi időszak katasztrófa volt. Néhány több napig lázas, nagyon köhögős betegségen túl sokszor taknyos, kicsit köhécsel és a hányós-hasmenős vírusok is elfordulnak nála.

Nincs immunbetegsége, nem allergiás. Az orrmandulája nagy, műteni egyelőre nem kell. Egyébként egészséges. Mégis azt hiszem többször beteg, mint az átlag. Mikor lesz jobb? Már előre félek az ősz közeledtével.


2015. aug. 30. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Én kisfiam most kezdi a 3. évet közösségben (4 és fél éves) és a tavalyi tél nagyon nehéz volt, főleg az eleje. Viszont tavasszal, nyáron semmi, én nagyon reménykedem, hogy lassan könnyebb lesz már... (mondjuk neki van allergiája,(poratka, penészgomba) enyhe asztmája, az sajnos ráerősít ezekre a megfázós köhögős, orrfolyós tünetekre. Gyakorlatilag ő most is télen is, mindig egy picit náthás, vagy legalábbis bedugul néha az orra)
2015. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én velem is ez volt óvodás és kis iskolás koromban.


Én mindig február tájékán betegedtem le brutálisan egyik napról a másikra, és nekem leginkább a fülemmel voltak problémáim, amivel általános iskolás koromban hetekig kezeltek, különböző hallás vizsgálatokra kellett járjak, akkor volt felszúrás, kimosás meg minden, de helyre jött. De én sokáig majdnem 15 éves koromig a téli, tavaszi időszakban főleg februárban és márciusban nagyon beteges voltam de utána rendbe is jöttem. És most kb 15 éves korom óta annyira megerősödhettem pedig nem kapok influenza oltást meg semmit hogy már nagyon nehezen kapok el egyes nyavalyákat. Igaz időnként egy picit megszoktam fázni de azt is kiheverem 2-3 nap alatt.


Én azét tudom így magamról ezeket mert anyámék most havi szinten mesélik el mind ezt a testvéremnek akinek a gyereke tavaly lett ovis és másfél éves kora óta bölcsibe is járt már, és nála is ugyanezek a bajok főleg télen és tavasszal, és a drága testvérem előre aggódik hogy milyen beteges lesz felnőtt korába meg így meg úgy.


Nem kell félned, egy darabig sajnos számítani kell ezekre, ezért mondom azt hogy vitaminbevitele figyeljetek oda, és bár nagyon ne féltsétek minden kis nyavaja miatt, ne zárjátok be hagy játsszon kint az udvaron ha olyan az idő és persze megfelelő öltözetbe. Az immunrendszere is így fog majd erősödni ha kicsit koszosabb lesz de azért odafigyeltek a higiéniára, de ne mosassátok meg minden 3. percbe a kezét ha picit koszos lesz.

2015. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!