Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Krupp-os gyermekek anyukájai!...

Krupp-os gyermekek anyukájai! Tudnátok pár kérdésre válaszolni?

Figyelt kérdés
Egy napig ugatò köhögése volt a kisfiamnak, lázas is lett, voltunk dokinàl. A diagnòzis Krupp. Utànaolvastam...nem hallottam még ròla, làzgörcsösek is vagyunk 😞 Ma az ugatò köhögés felszakadò hurutos köhögésbe megy àt. Ez azt jelenti hogy javulòban vagyunk? Mikor alakul ki krupp? Mivel tudok még a hideg levegön kivül segíteni neki? Nektek is lázzal tàrsult?
2016. dec. 2. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiammal kétszer voltam kórházban gégegyulladás miatt.Ez azért veszélyes mert míg a felnőtteknél megfázásnak tűník a gyerekeknek elzárhatja a légutakat.Általában vírus okozza.

A kórházban párásítót kapcsoltak be éjjelre az arcába meg persze kapott gyógyszert.Mindkét esetben sokat javult reggelre.Utána köptetőt kapott.

Később mi is beszereztünk otthonra párásítót.Még néhányszor jelentkezett olyan 4 éves koráig.(Kinővik) A hurutos köhögés javulást jelent de legyen otthon kúp a fulladásra a biztonság kedvéért.

Jobbulást!

2016. dec. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Krupp bármilyen felsőlégúti fertőzés hatására kialakulhat. A krupp maga azt jelenti, hogy a légcső és a gége nyálkahártyája megduzzad és ez elzárja a légutakat. Láz nem feltétlen társul hozzá, ez a fertőzés illetve a kiváltó ok milyenségétől függ.


Mivel a gyerekek légútjainak keresztmetszete kicsi a felnőttekéhez képest, így akár 1 mm-es duzzanat is gondot okozhat. Azért növik ki, mert a légútjaik is velük együtt nőnek és utána már nem okoz gondot egy kis duzzanat.


A kruppra a legjobb a hideg párás levegő, mert az a duzzanatot lelohasztja. Roham jelentkezésekor érdemes pokrócba csavarni a gyereket és azonnal kivinni a levegőre. (Úgyis ősztől tavaszig jelentkezik, úgyhogy a hideg levegő adott.) De a hidegpárásító is jó, roham esetén elé is lehet ültetni a gyereket.


Ezen kívül nem igazán lehet mással segíteni, csak erősíteni az immunrendszertét, hogy kisebb eséllyel kapjon el náthát, influenzát ami miatt a duzzanat kialakulhat.


Lehet kapni inhalátort is, esetleg azzal salvus vagy sós vizet lehet inhaláltatni a gyerekkel. De ezért szerintem nem éri megvenni, mert borzasztó drága. Kórházakban gyógyszert szoktak inhaláltatni vele a gyerekekkel, de otthonra nem szükséges.


Arra is érdemes figyelni, hogy a szoba ne legyen túlfűtött! Ez kiszárítja a nyálkahártyát. Nap közben bőven elég a 20-22 fok, éjjelre a 18-20 fok a helyiségben és természetesen érdemes párásítani a szobát éjjelre, akár azzal is, hogy odateregeted a ruhákat. No meg sok séta, friss levegő, ha éppen nem vihar tombol. Sima hidegben és kis esőben is tessék menni, jól felöltözve egy esernyővel vagy esőkabáttal. Jót tesz!

2016. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk tavaly októberben volt először, azóta 4-5x futottunk bele.

Maga az ugató köhögés még nem feltétlen jelent rosszat, arra figyelj, hogy be van-e rekedve. ha igen, akkor már vigyázni kell az éjszaka.

A krupp általában este/éjszaka alakul ki, de tk akármikor, nálunk legutóbb ebéd után jött.

A hideg levegő a legjobb. még úgy is akár, hogy nyitott ablaknál alszotok. mi tavaly egész télen így ettünk.

Hidegrápásító jó még, illetve az inhalátor. jó lenne, ha tudnál kölcsönbe szerezni egyet, és amíg beteg, köhög, napi 2x legalább fiz.sóval inhalálni. a gyulladásra pedig tüneti kezelés, pl benuron, cataflam, vagy bmi, amit az orvos javasolt. és sok folyadék!

Lázzal társul, mert gyulladás. leggyakrabban vírusos eredetű. Gége gyulladt, ez ellen harcol a szervezet, így lázas lesz.


mennyi idős? minél nagyobb, annál kisebb az esélye a fulladásra.

2016. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Ventolin is jó, de bizonyos korig inhaler kell hozzá, mert nem képes követni az utasítást, hogy szívja be és tartsa bent a levegőt.

Egyébként hasonlóan működik, mint az asztmapumpa.

2016. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ventolint nem írják "csak úgy" fel szerintem. Amíg nekünk nem volt, én suprastint adtam a gyerkőcnek. a kórházban is azt kapott.
2016. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!