Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti elküldenétek a gyereketeket...

Ti elküldenétek a gyereketeket gimnáziumba ha rosszul érezné magát? (SÜRGŐS)

Figyelt kérdés

Nincs láza. Torokfájásra és megfázásra panaszkodik. Elég kedvtelen, látom rajta, hogy nincs jól. Egész nap köhög.

14 éves, 9. osztályos, még nem volt mulasztott órája.


2016. dec. 4. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%

Igen, el.

Vennék neki a patikába torokfertőtlenítőt, vagy valamilyen olyan készítményt, ami egy vírusos fertőzés összes tünetét enyhíti és majd jobban lesz.

Ha nem lázas és nincs olyan komolyabb baja, akkor menjen iskolába. Mert nem indokolja semmi, hogy otthon maradjon.

2016. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
59%
Ha látod rajta hogy nincs jól, akkor inkább vidd orvoshoz.
2016. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ha nincs jól, akkor ágyban a helye. Nem kell ahhoz láz, hogy rosszul legyen valaki. Így figyelni sem tud rendesen.
2016. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Lehet lepontozni nyugodtan, de bárkivel megesik, hogy elkap egy vírusos fertőzést. Ha csak szimplán nem érzi jól magát, az természetes, de ettől még nem kell otthon maradnia.

Ha tényleg annyira rosszul van, akkor oké. De ezt a kérdező egy szóval nem írta, hogy annyira rosszul lenne.

De nyilván, ha nem javul, vagy rosszabbul lesz, akkor az már indokolja mind az orvost, mind pedig az otthon maradást.

2016. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egész nap fekszik, csak ebédelni kelt fel. Sajnos egyre rosszabb lesz. Általában lebetegszik karácsonyra :/. Tavaly 39° os láza volt, azelőtt tüdőgyulladás. Remélem idén nem lesz ilyen súlyos.
2016. dec. 4. 17:14
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Még akár az is lehet, hogy belázasodik estére :/
2016. dec. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Én orvoshoz vinném, nem iskolàba. Egy életre tanultam abból mikor anya azt mondta nincs komoly baja csak köhög kicsit és folyik az orra. Kétoldali tüdőgyulladàsa volt, pedig semmi tünet nem utalt rà. Még làza sem volt.

Olyan szunten volt begyulladva a tüdő környéke, hogy inkàbb injekcióba kapta az antibiotikumot, mert féltek az orvosok hogy szívizomgyulladàs alakul ki szövődményként.

2016. dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amugy én vagyok a gyerek. Anyum fogorvos, azért nem szeret otthon tartani, mert ő sem marad otthon sohasem.

Október 12. Óta néha szoktam cigizni, lehet ezzel összefügg?

2016. dec. 4. 17:26
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
7esnél a pont. Ez nem játék. Orvos, aztán ő megmondja, mehet e vagy sem.
2016. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy te vagy a gyerek.

Amúgy meg ebben az esetben látogasd meg a anyukáddal az orvost másnap, és majd ő megmondja, hogy mi a gond, van-e komolyabb gond, ha nincs, akkor másnap mehetsz iskolába.

2016. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!