Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellene a gyerekeknek házimunk...

Kellene a gyerekeknek házimunkát végezniük otthon?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról lenne szó, hogy 'miért igen, vagy miért nem'. Kérlek benneteket, hogy mindkétoldalról érveljetek!

Ha IGEN, akkor miért?

Ha NEM, akkor miért?


Ti mit gondoltok? Miért?

Bárki írhat! Csak gyorsan! :)



2013. máj. 27. 14:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem kell!!

Így tanulja meg, ha majd önálló lesz, mit hogy kell, valamint neki is ki kell venni a részét a munkából, hisz a szülők eltartják, cserébe a segítség elvárható!!!

2013. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos kor felett igen, méghozzá azért hogy megszokja, hogy későbbi életében sem fogja más megcsinálni helyette.
2013. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a családi szocializáció része, hogy kiveszi a részét a maga módján a házimunkából is. Ez nálunk úgy zajlik, hogy kiviszi a szemetet, hetente felporszívózza a saját szobáját, segít a mosogatásban, teregetésben. Komolyabb dolgokra én nem kérem meg őket. Később esetleg a bevásárlást is rájuk lehet bízni, bár nálunk elég messze van bolt. Fontos, hogy ne érezzék természetesnek, hogy ezt csak anya csinálhatja, később szükségük is lesz rá, hogy meg tudják ezeket a dolgokat csinálni. Én vasaltam is kisiskolás koromban, és egyszerű dolgokat főztem. Szerintem ahogy nőnek, egyre több dolgot kell megtanítani nekik, de nem gondolom, hogy helyettem kellene csinálniuk. Velem csinálják, segítsenek benne, és tanulják meg, hogy később hasznát vehessék. Szóval szerintem: IGEN, mértékkel. Mert nem ez a gyerek dolga.
2013. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Igen.

Sajnos nálunk a családban van alkoholista, amikor az anonim alkoholistákhoz fordultunk segítségért, az első kérdés az volt: mi a feladata ennek az embernek a családban? Döbbenten mondtuk, hogy semmi, arany élete van, mégis iszik.

Aztán hosszasan kifejtette nekünk ez a kedves pszichológus, hogy mennyire fontos az, hogy egy családon belül mindenkinek legyen és rendszeresen legyen feladata. Ez lehet akár a bevásárlás, levelek, csekkek intézése, takarítás, főzés stb. stb.

Szerintem már gyerekkortól nem csak egy ottlakónak, vendégnek érzi magát a gyerek, hanem a család fontos és szerves részének, ahol komoly feladatai vannak és a sikerélmények sem mellékesek, ami által nő az önbizalma.

Nem szabad lustaságra fogni, meg arra, hogy kímélem és nem adok feladatot. Ugyanez vonatkozik a férjekre is.

2013. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
A 3 válaszoló véleményével értek egyet.Pici gyerekeim vannak,de a játék-el/vissza pakolása a szobájukban az ő "dolguk" :) és már egész jól megy!Imádnak a konyhában segédkezni,panírozni,megmosni,beleszórni stb. Mosógépből kiszedni-ki-be kapcsolni,porszívózni.Ez most még játék számukra(és nehezítő körülmény nekem)de így válik természetessé számukra is.
2013. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert nem baj, ha megtanulja, hogy mibe kerül, hogy rend és tisztaság van otthon. Jobban értékeli, megbecsüli, vigyáz rá, és nem utolsó szempont, hogy ő maga is megtanulja hogyan kell rendben tartania a környezetét. Ha nagyobb lesz majd hasznára válik ez a tudomány. Másrészről az otthon közös otthon, ahol mindenki lakik. Anya, apa, gyerekek, ezért nem csak anya dolga rendben tartani, mert mindenki használja, közös érdek, hogy tisztaság legyen és ebből mindenkinek ki kell vennie a részét valamilyen formában. Egy család vagyunk: közösen megyünk nyaralni és közösen tartjuk rendben az otthonunkat. Szerintem ez normális dolog.

Nyilván mindig a korának és a helyzetnek megfelelő házimunkát bíz rá az ember a gyerekre, de reális elvárások igenis lehetnek egy gyermekkel/kamasszal szemben.

2013. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tudnátok olyan érvet is adni amiben a NEM szerepel? :) vagyis úgy értem, hogy 'A gyerekeknek NEM kellene házimunkát végezniük otthon, mert.....'

Mert? ;)

2013. máj. 27. 15:26
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Csak akkor nem, ha teljesen a gyerekre hárulna.
2013. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
mert ez neked valami feladat, és nem vagy elég kreatív, hogy magad találd ki.. ejnye... :)
2013. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Ez valami dolgozat lenne? Mert akkor szerintem csak a gyerek szemszögéből védhető a NEM.
2013. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!