Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen betegségeknél szokás...

Milyen betegségeknél szokás kisgyermeknél házhoz hívni a háziorvost?

Figyelt kérdés
Minap a rendelöben voltunk és mikor bementünk a dokihoz, valaki telefonált a dokinak, hogy ki tudna e menni hozzájuk a doki kérte őt hogy, menjen be a rendelőbe inkáb. Bevillant nekem, hogy egyszer egy makas láznál anyám kihívta hozzám a házidokit, de egyébként gőzöm sincs milyen indok kell ahoz, hogy házhoz hívhatom a dokit. Ha nagy a baj úgy is az ügyeletes gyerekkorházba visszük, vagy oda is mentő viszi?
2009. okt. 11. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mindíg kihívtam, azt hiszem a gyerekek először az iskolával voltak rendelőben. Nem volt kedvemn egy csomó beteg gyerek között várni.

Tehát bármikor kihívhatod, de természetesen ki kell fizetni. (És egy normális orvost bármikor felhívhatsz megkérdezni, hogy mit tegyél, mert megadja a mobilszámát.)

2009. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikor a fiam még egész pici volt. Hozzánk akkor is kijött a doktornő mikor még láza se volt. És nem kellett fizetnünk.
2009. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonló nálunk is a helyzet, mégis igyekeznek komfortossá tenni:

A mi doktornénink sem megy házhoz, viszont ha odaszólunk, hogy nagy a baj (7 év alatt csak egyszer kellett, szerencsére), soronkívül fogad. Aki csak ellenőrzésre, oltásra jön, külön időpontban, sőt külön rendelőben fogadja, nehogy elkapjon valamit. Azonkívül nálunk lehet időpontot kérni, így elég 1 perccel hamarabb érkezni, már hívnak is, nem kell a váróban aszalódni.


Rendelési időn kívül pedig van gyerekügyeletünk, akik kijönnek, de elég sokat kell várni és elvárják a zsebpénzt, ellenben ha betelefonálok, hogy van-e bent orvos, mert rosszul van a gyerek, ha megbeszéljük, hogy 5 percen belül ott vagyunk, megvár és pénzt sem vár el.


A kórházzal kapcs.kérdésedre: a mi gyerkőcünk asztmás, többször voltunk vele kórházban. Ha rendel a doktor nénink, ő ad beutalót, ha csak ügyelet van, ők írnak,de nem kell mentőre várni, ha magad is viszonylag gyorsan - pl. autóval- be tudsz jutni.

2009. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ide kívánkozik a mi kis sztorink :))


Kezdő szülők voltunk, gyerkőc kb. pár hónapos. Egyik este kb. 8-9 óra felé feküdt a járókában, nézelődött és elkezdett remegni. Egyből kikaptuk, néztünk lázat, torkát, semmi. Letettük, tovább remegett. Gondoltuk, valami görcsös roham, epillepszia, akármi, én már lelki szemeim előtt láttam a gyereket az intenzíven és hogy ott sírunk mellette kezünket tördelve.


Nincs más, villámgyorsan kihívtuk a háziorvost. Ki is jött lelkiismeretesen, megvizsgálta, meghallgatta, semmit nem tapasztalt, vérnyomást mért, és megnyugtatott, hogy semmilyen elváltozás nincs. Én remegtem, ahogy ment ki, olyan ideges voltam. Az ölembe kaptam a kicsit, ösztönösen betakartam és a gyerek remegése elmúlt. Akkor jöttem rá, hogy fázott...


Csak annyit akartam írni, ha fázik a gyerek, ne hívjatok hozzá orvost :)

2009. okt. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!