Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Visszatérő húgyúti fertőzéssel...

Visszatérő húgyúti fertőzéssel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hetes kora óta visszatérő húgyúti fertőzéssel küszködik. Volt egy hosszabb tünetmentes időszak,majd havonta , majd ismét 8 hónapig semmi. 4 orvos négyfélét mond. Majd kinövi,ez mindegyiknél elhangzott. Ennek örülök,de mindig antibiotikum. Próbáltam a tőzegáfonyát D mannoset. Most 6 hétig nitrofurontoinos kúpot kap vizeletfertőtlenítésre. 2 éves a gyerek. Tapasztalatokat várok.

Köszönjük !


2017. ápr. 8. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, próbáltátok:

Betadine-os lemosás minden széklet után.

Rengeteg folyadék, nálunk napi 1 liter + az ételek folyadéktartalma.

(+Mannose, ami nálatok nem vált be, nálunk se teljesen).


Mi így harcolunk. 4 kórházi kezelést igénylő HUTI-ja volt, 1,5 éves.

2017. ápr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A Betadinos lemosást próbáltam,akkor is volt problémánk. Az orvos erre azt mondta, bárhogy lefertőtlenítem, tökéletes úgysem lesz. Mármint, marad ott baci. Mi szerencsére kórházban nem voltunk . A 4+ gennyes vizeletnél is egyszer jelezte, hogy fáj. Láza sem volt. Úgy látszik mi szerencsésebbek vagyunk ebből a szempontból.
2017. ápr. 8. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi 1 évig folyamatosan küzdöttünk vele, e-coli volt a kislányomnak. Eleinte folyamatosan antibiotikummal tömték, majd elvittem nefrológushoz, Ő leállította minden gyógyszerről. Tőzegáfonnát és a probiotikumotkellett neki adnom folyamatosan, és rengeteg folyadék. 2 hónap után negatív lett a leoltása, de tovább folytattuk a kúrát 7-8 hónapig. Azóta sem jött vissza neki.
2017. ápr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Székletelések után azonnal popomosás nem nedvestörlőzni.

Az e coli ilyen hogy folyamatosan visszafertőz.az meg a székletben van.

Nem jo rá minden antibiotikum nagyon nem mindegy mivel kezelik.

Sokféle csak tünetmentesit.

2017. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban. Nálunk mindig láz kíséri, lázgörcse is volt miatta és egyszer az intenzívet is megjártuk. Nem csak alsó húgyúti fertőzés volt, hanem mindig érintett volt a vese is.
2017. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős picijénél volt ilyen, nekik azt mondták, hogy amint szobatiszta lesz, megszűnik a probléma - és ez náluk így is lett.
2017. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat!
2017. ápr. 11. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!