Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » MMR oltás! Megnyugtatnátok?

MMR oltás! Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés
Tegnap kapta meg a lányom az MMR-t és az agyhártyagyulladás elleni védőoltást. Olvasgattam egy kicsit a neten, és megmondom öszintén halálfélelmem van. Amúgy is aggódós anyuka vagyok, de az oltásoktól iszonyatosan félek. A fiamnak még hőemelkedése sem lett ezután, de emlkészem akkor is nagoyn féltem. Ki mit tapasztalt az oltás után?
2017. ápr. 25. 07:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Semmit, minden rendben volt, még csak hőemelkedése se lett egyik oltástól sem.
2017. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Mitől félsz?
2017. ápr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, miért félsz az oltásoktól?


A neten minden futóbolond csinálhat egy oldalt és leírhat bármit. Én is írhatnék egy blogot "hogyan végezzünk házilag vakbélműtétet" címmel. Csak mindenki meghalna, mert nem vagyok orvos és eleve nem műtünk otthon.


Ha mindenképp olvasni akarsz, akkor Novák Hunort olvasd. Gyerekorvos és ellenőrizhető forrásokkal publikál mindent.

2017. ápr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az MMR mellékhatásai később jelentkezhetnek, már akinek vannak. Ettől én tartottam is amúgy, a többitől nem. Egyik éjjel 8 vagy 9 nappal utána éjjel hőemelkedése volt, de reggelre már semmi. Nekem azt mondták 7-10 nappal az oltás után lehetnek mellékhatásai.
2017. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
nem értem mitől félsz? attól, hogy nem fog agyhártya gyulladásban meghalni a gyereked?
2017. ápr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak egyetlen egy oltás után volt enyhe 38,1 fokos láza.Orvos szólt előre, hogy előfordulhat.Kapott egy lázcsillapító kúpot, és utána nem volt semmi probléma.
2017. ápr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem, ez a 15 hós? Ha igen, a 10 napon kezdődött a láz, meg nyügi, amikor azt hittem megúsztuk. Szörnyű volt egyébként.
2017. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 5-ös! Nem, természetesen nem ettől félek. Nyilván jobban tartok attól, hogy elkap egy betegséget, mint az oltás mellékhatásaitól, különben nem oltattam volna. Amúgy nem a neba....ág oldal miatt félek, bár azt is elolvastam. Februárban kapta a 3-ik DiPerTe-t, és azóta folyamatosan beteg volt. 39 fokos láza volt napokig, 3-szor kapott antibiotikumot, nem evett, nyűgös volt. Tekintve, hogy ez elvileg a "legdurvább" oltás, természetesen féltem a lányomat. Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 25. 08:31
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Ha agyhartyagyulladas miatt a neurologian vegetalna a gyereked akkor felhetnel!

Csak oltast kapott, szerintem szedd ossze magad...

2017. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nalunk abszolut semmi mellekhatas nem volt, 2 hónapja kapta.
2017. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!