Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beadattátok a rotavírus...

Beadattátok a rotavírus elleni oltást? Miért igen? /miért nem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 1. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Be fogom adatni. Ha ennyivel meg lehet úszni a betegséget, akkor miért ne?
2017. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Azért nem, mert egymillió féle vírus van, ami hasmenést okoz és kórházba lehet kerülni vele. A Rota 1 ellen véd. Plusz elég drága, szájon át adható készítmény. Honnan tudhatom, hogy nem jön ki a gyerekből egy bukás után?
2017. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem, mert nincs nagyobb bölcsis/ovis tesó. Így jóval kisebb a fertőzésveszély. Ez volt az egyik ok, a másik meg az, hogy van még ezer másik hányós, hasmenéses vírus, amit a rotán kívül el lehet kapni - mellesleg az oltás sem véd a rota összes alfaja ellen, merthogy van több is. Ezt nem nagyon hangsúlyozzák a reklámban.


Agyhártyagyulladás ellen viszont oltattunk, nem csak az ingyenes verzióval, hanem a Bexseroval is, amiből százezer fölött van a teljes sorozat. Szóval a rotát nem spórolásból nem adattuk be, csak ezért teszem ezt hozzá.

2017. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Igen, és milyen jól tettük.

Most ment át a családon és csak a kicsinek nem lett semmi baja. Egy kis hőemelkedés + 1 lazább széklet, én pedig 5 napig voltam kutyául.

2017. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem! A védő nő és az orvos is lebeszélt róla.

Valamint barátnőm fia megkapta ugyan úgy kórházban volt vele is és a kicsivel is, aki már nem kapott....


Szóval összességében úgy döntöttünk h felesleges.

2017. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Beadattam, mind a kettőnek. A nagyobbik már iskolás, eddig 1x egy napig volt hasmenéses fertőzése, a kicsi középsős, ő eddig 1x fél napot hányt. Ezen kívül még semmi fh vírust nem kaptak el. Én hiszek benne, hogy az oltás miatt is. Most sem tennék másként.
2017. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem, mert a rotának sok fajtája van, ez pedig csak egy ellen véd. Ismerősék beadatták, mégis kórházba került a kicsi egy másfajta vírussal.
2017. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

Igen

Igaz hogy első gyerek de járunk olyan közösségbe heti többször és a családban is sok gyerek van.

2017. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Külföldön élünk, itt benne van az oltási sorban.

Nem is bánom, mert elég "vegyes" helyenként a lakosság errefelé 😀

2017. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az elso megkapta,a masodik nem,majd meg a harmadik születése előtt sikerult benyalni a csaladnak.Az oltott gyerekunk egyszer hányt..a csalad tobbi tagja, teljesen ki volt utve egy -ket napig..ezutan a legkisebbet is oltattuk,es aldom magunkat érte,mert ismet sikerült hazahozniuk a nagyoknak, itt az oltatlan gyerekem egy hetig masszivan hanyt,szerintem hajszalnyira voltunk a korhaztol..a legkisebben annyit vettunk észre,hogy 3szor volt a pelusban szeklet,nem pedig egyszer,mint a megszokott napi adagja..
2017. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!