Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van aki csak egy bárányhimlő...

Van aki csak egy bárányhimlő elleni oltást kapott? Mennyire fontos a 2. at is megkapni?

Figyelt kérdés
2017. jún. 26. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A lányom csak egyet kapott. Amikor pár évvel később elkapta a bárányhimlőt kb 15 pöttye volt, nem viszkettek, még hőemelkedése sem volt.
2017. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is úgyemlékszem hogy csak egyet kaptam. a hpv volt amiből több kellett csak.
2017. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lányom anno egyet kapott, rá kèt évre elkapta a bárányhimlőt, de alig volt rajta pár hólyag, ami nem viszketett neki. Se láza, se rossz közérzete nem volt és kb. három nap alatt elmúlt.
2017. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az orvos megmondja, hogy mennyi kell,
2017. júl. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senki Márk ***** válasza:

Megmondom őszintén, lövésem sincs, hogy én egyet vagy kettőt kaptam, nem tudom, mely oltásoknak van emlékeztető oltása. Ha a bárányhimlő kettős oltású, akkor kettőt kaptam.


Emlékeztető oltás általában olyan betegségeknél szükséges, amelyek felnőtt korban súlyos következményekkel járnak, például a kisgyermeknél -- mivel még nem aktívak a nemi mirigyek -- nem okoz meddőséget, ellenben felnőtt korban már igen.

Az emlékeztető oltással lényegében becsapják az immunrendszert, és elhitetik vele, hogy ez gyakori betegség, így az antitest termelési hajlam sokkal tovább megmarad.

Így tudom legalábbis.

2017. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!