Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ekcémás babák? Az én kicsim...

Ekcémás babák? Az én kicsim 10 hónapos, és rendszeresen kijön rajta, sokan látták, de a vélemény egy: az elfogyasztott étel a ludas, de vajon melyik? Tovább lent.

Figyelt kérdés
már 4x kezdtük el a hozzátáplálást,krumpli, alma. Kijavul,de egyszer csak megint előjön, olyan ételektől amitől azelőtt nem. Nem ehet tejet mivel tejfehérje allergiája van, utána ne egyen csirkehúst, egyen sertést, ettük is amíg megint ki nem jött, azt is elvettük. most már csak gyümölcs zöldség. nem lett jó a zöldbab,utána sóska,spenót, most már a barack se. Van valaki hasonló helyzetbe?

2017. júl. 5. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én táplálkozási napló vezetését kezdenék. Ebből ki lehet deríteni, mi a ludas.
2017. júl. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk már 6 hetesen kezdődött, akkor még csak szopott, atópia gyermekkori ekcéma, hiába vezettük az ételnaplót, a végén már nem ehetett volna semmit, mi találtunk egy nagyon jó bőrgyógyászt, és a krémekkel, fürdetővel kezelni tudtuk és kb, 8 éves korára kinőtte.
2017. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Üdv a világomban, 24 évesen még mindig ezzel küzdök. Nem, nem a gyerekem ekcémás, én voltam az már babaként, nagyon durván. Egészen óvodás koromig újra és újra masszívan előjött, főleg a fülcimpám alatt, térd és könyökhajlatokban, alkaron. Természetesen akkor is csak annyit mondtak, hogy bizonyára valami ételtől, főleg a tejre szeretik fogni.

De nem. Ez nem egy konkrét ételallergia, ez atópiás dermatitisz. Amikor valaki valamire allergiás, a szervezete hisztamint termel, ettől folyik az orra, a könnye, ettől lesz kiütéses, stb. Erre való az antihisztamin, pl. az allergiagyógyszerek, Fenistil, stb.

Atópiás dermatitisz esetén a szervezet akkor termel hisztamint, amikor kedve éppen úgy tartja. Ételre, italra, melegre, hidegre, vízre, növényre, jókedvre, stresszre, fáradtságra, betegségre, szó szerint és gyakorlatilag is bármire kijöhet, néha tartósan, néha csak fellángolás szerűen. Végső megoldás nincs, a tüneteket lehet enyhíteni. Kinőni sem lehet, óvodás-kisiskolás korban tűnik úgy mindig, hogy sikerült, és kb. a kamaszkor második felétől kezdenek el újra jelentkezni a tünetek, általában durvábban, mint gyerekkorban. Tartós javulás 40 éves kor felett várható.

Nekem eddig a leghatásosabb kezelés a napozás/szolárium és a natúr shea vaj volt, pedig próbáltam legalább 100 féle krémet, gélt, kenőcsöt, gyógyszert, testápolót.

Természetesen egy babát nem lehet napoztatni, úgyhogy ügyeljetek rá, hogy a bőre hidratálva legyen, én abszolút a shea vajat ajánlom. 100%-ban természetes, nem tartalmaz semmi gyógyszert vagy tartósítószert, nem büdös, nem ragad, jó illatú, hamar beszívódik és jó eredményt érhettek el vele.

Nagyobb korában persze próbálkozhattok ti is allergiagyógyszerekkel, egyéb terápiával, de addig is szerintem ez a legjobb megoldás.

Az pedig számomra is rejtély, hogy több évtizedes tapasztalat és ennyi ekcémás gyerek után, akiknek a nagy részénél egy ételre sem sikerült ráfogni a bűnt, hogy lehet, hogy még mindig nem tudja az orvosok nagy része diagnosztizálni ezt a rendkívül egyértelmű tünetekkel jelentkező betegséget.

2017. júl. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ekcémás volt babakorában. Először a tejet kellett elhagynunk, jóval később kiderült, hogy a tojásra is érzékeny. Hozzátáplálásnál a legkímélőbb ételeket kapta 1 éves koráig, semmi adalékanyag, se gluténtartalmú gabona, hüvelyesek közül csak a zsenge borsó héjából kinyomva. Fehérjék közül a csirkehús a legkönnyebben emészthető és legkevésbé allergizál. Én általában egy szárnyat főztem neki zöldségekkel, a húsával együtt a bőréből is adtam neki, imádta. Sok répát, céklát, sütőtököt, tököt, főtt almát, brokkolit, karfiolt, karalábét evett, krumplit csak keveset, max. sűrítésre használtam (nem is szerette). Sóskát, spenótot párszor próbáltam, de utálta, paradicsomot, paprikát nem nagyon mertem adni neki. Persze gyümölcsöket is kapott, ennyi idősen banánt is (édesítésre, sűrítésre is kiváló). Az ekcémája sokszor akkor is kijött, amikor semmi új ételt nem kapott, pl. ha elkapott vmi nyavalyát és oltást követően mindig fellángolt, de kihozta a hideg, szeles idő is. Éppen ezért szép lassan, de biztosan haladtam előre az ételek bevezetésével, ha valami problémásnak tűnt, akkor pár napig nem kapta, utána újból megpróbáltam. Nyáron mindig szebb volt a bőre, a napfény/több D-vitamin hatására. Kenegetésre nekünk is a sheavaj jött be, és egyéb természetes olajok. Gyógyteákat és probiotikumot is kapott.
2017. júl. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy tápszeres vagy anyatejes?
2017. júl. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönjük a válaszokat!

Tápszeres baba! Már 3 hónaposan pedzegették a neocate tápszert végül 9 hónaposan kapta meg, 2,5 hónapos korába elkezdtünk kóstoltatni, úgy hogy ő 7 hónapra született. A gasztroenterológus pedig ha megyünk,rendszeresen kifejezi nem tetszését és hangsúlyozza, hogy ez bizony az én hibám, és megbetegítem a fiam, ha nem leszek figyelmesebb.

2017. júl. 12. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!