Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tegyek ha alig jön ki a...

Mit tegyek ha alig jön ki a sűrű orrváladék? Szegényt már 3x fektetem le és keltem fel mert mindig szörcsög.

Figyelt kérdés

Befújok tengervizessel,várok 5 -10 percet majd leszívom akár 5 percig is mindkét orrlyukát de a végén már az istenért se akar jönni semmi, a gyerek már leizzadva üvölt, lerakom aludni, de hallom hogy szörcsög, nem kap levegőt, cumit is kiköpi.

Felveszem megint befújok,ordítás,szívás lerakom és még mindig ez a baj pedig orrszívóval nem jön semmi.

Szitkozódás,felveszem szegényt,nyugtatom,szívás-ordítás majd annyi váladék jön hogy ihajj böszme sűrű szegény köhög tőle mikor szívja ki..

Szóval ez megy minden este, ha nem csinálom meg 3x-4x akkor nem tud aludni mert nem kap levegőt, illetve ráfolyik a torkára.

Valahol nagyon mélyen van neki a váladék az elejét persze hamar kiszívja a porszívós orrszi de onnéttól vége.

Szegényt már rettentően sajnálom, végén úgy szokott hullaként kidőlni a kiságyba már a sok sírástól és stressztől.

Nasivint már használtunk egy hétig tovább nem lehet, orvostól floxalt kapott orrába (ráment sajnos az egyik fülére is ).

Mit tehetnék, valami tipp a hatékonyabb orrszívásra?

Vagy ez tök normális hogy ennyi küzdelemmel jár egy nyugodt alvás? Volt már többször náthás de ez a csúcs a mostani ..

4 rágófoga jön egyszerre gondolom legyengült immunrendszerrel múlt héten benyelt vmit a fürdőbe, de már 1 hete beteg és nem javul pedig kap már 3. nap antibiotikumot is..

Dokit visszahívjam szerintetek?


2017. aug. 31. 13:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Jah és használunk luuf balzsamot is illetve ma tervezek menni sószobába.

Szerintetek az ér majd valamit?

2017. aug. 31. 13:33
 2/16 anonim ***** válasza:
A tengervizes orrspray mellé kellene olyan is, ami visszahúzza a megduzzadt orrnyálkahártyát. Mi először tengervizessel fújunk be, aztán leszívjuk, majd Nasivin Sanfttal (vagy Baby, a baba korától függően). A tengervizes nem dugítja ki, csak feloldja a sok letapadt nyákot, a Nasivin dugít, azzal tudnak aludni a gyerekek a legnagyobb nátha idején is.
2017. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen mondom az a baj 1 hétig használtuk már Nasivint, nem segített amúgy sokat, és huzamosabb ideig nem lehet használni.
2017. aug. 31. 13:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne ébreszd fel szegényt ha alszik.
2017. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De nem alszik, pont ezaz hogy a szörcsögés miatt nem tud, még cumizni se mert a száján vesz levegőt így csak próbál aludni.

Ezért kell 3x is kivinnem de végére persze már kidől.

2017. aug. 31. 14:30
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi is hasonlóval küzdünk, nekünk ami bevált: ülve szívjuk az orrát, az egyik orrlyukba nyomom a tengervizes orrsprayt és ezzel egyidejűleg a másik orrlyukból az orrszi porszival szívom a trutyit.Kicsit lefelé, kifelé a szem irányába kell tartani a kis csövet, egy doktornő javasolta ezeket és működik.Kitartás!Ja és rendeltem herbafill párnát és így nincs éjszaka eldugulva az orra szépen alszik.
2017. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

Én ugyan nem szabályos, de felnőtt nasivin orrcseppet cseppentek az orrába, a gyerek nálunk sem hatott sosem.


Nem tudom mekkora, de ha már nem baba, nyugodtan próbáld ki.


Tengervizes, majd szívás, ahogy írták sréhen tartva, majd nasivin csepp, úgy, hogy a kanapé szélén lógjon a feje teljesen hátra. Én annyit cseppentek, amíg nem hallo. A köhögést. Onnan tudom, hogy hátrafolyt, tehát járt mindenhol az orrában végig. Cseppent, vár, cseppent, vár, amíg hátra nem folyik.


Utána is lógjon egy percet a feje folyamatosan, kicsit nyomd össze az orrlyukait, hogy szétkenődjön a csepp az orrában.


Majd, ha köhögött és vártál picit, felegyenesedhet, 5-10 perccel később újra ismételd meg. A 2. Alkalommal nálunk mindig gyorsan hátrafolyik az orrcsepp,innen tudom, hogy jó lett az orra.


Felesleges hosszan szívni, az fáj(kipróbáltam magamon).


Még egy tutti trükk: köhögés után gyorsan egyből szívd, olyankor feljön mindig egy kicsi.

2017. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Fürdés vagy forró ital után is könnyebben kijön.
2017. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sinupret nagyon jó. Már akinek beválik, a kisebbikemnél szuper, a nagyobbnál halottnak a csók. Azért egy próbát megér. Amikor a nagyobbnál ilyen volt, elvittem fül orr gégészetre, kapott egy orrcseppet ami lehúzta az orrmandula duzzanatot. Akkor már hetek óta ez volt nála amit írtál, hörgőgyulladása is lett, a háziorvoshoz hetente vittem, hogy csináljon már valamit. Persze semmi. Végül

Magánban vittem fül-orr-gégészhez.

2017. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, ki fogom próbálni hogy inkább többször rövidebb ideig.

Amúgy 16 hónapos, Sinupretet is kapja már egy hete nem sokat segít.. :-/

2017. aug. 31. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!