Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő oltásról tud...

Ivett6 kérdése:

Bárányhimlő oltásról tud esetleg valaki, hogy jövőre beteszik-e a kötelezők közé vajon?

Figyelt kérdés
2017. szept. 24. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Remélem, nem. Nem egy vészes betegség, pici hőemelkedéssel meg kell küzdeni, a vakarózást le lehet gyűrni, semmi súlyos dolgot nem okozhat gyerekkorban. Ha viszont felnőttként kapja el valaki, főleg, ha nő és épp babát vár, az akár életveszélyes is lehet.
2017. szept. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos nem hiszem. Az első butaságokat ír. Igen veszélyes betegség. Már gyerekkorban is. Ráadásul aki elkapta abban bennemarad és bárányhimlős ugyan nem lesz többször, de más tüneteket okozhat.
2017. szept. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Kedves 1- es! Olvasd el, hogy milyen szövődményeket okozhat gyerekek és felnőttek körében egyaránt.
2017. szept. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Kedves első, szívesen elcserélném érzéstelenítés nélküli foghúzásra azokat a napokat, amikor az agyi vasculitises lányom mellett rettegtem az ito,-n... És nem vakarózott, mert kómában nem szoktak :(
2017. szept. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

#2-es, igen, övsömört. Sajnos volt részem abban is, ritka kellemetlen. Én megúsztam mert "csak" folyamatosan viszketett, tesóm pl 2 éjszakát ébren töltött a fájdalom miatt, neki sokkal durvábban is nézett ki.



Én se hiszem, hogy kötelező lenne, egyszer talán.. a bárányhimlő szerintem felesleges szenvedés a gyerekeknek, ne is beszélve a lehetséges szövődményeiről.

2017. szept. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!