Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bexsero oltást beadattátok?...

Bexsero oltást beadattátok? Volt olyan, aki szerette volna csak anyagilag nem fért bele?

Figyelt kérdés
Erősen gondolkozunk rajta. Nem mondom, hogy annyira megtehessük, de ha amiatt lenne valami baja a babánknak, hogy nem áldoztuk rá azt a pénzt, akkor azt szerintem nem bocsájtanánk meg magunknak. Barátnőmék jobban megtehetnék és nem adatták be a gyerekeiknek, szerintük és a gyermekorvos szerint felesleges. A mi orvosunk pedig ajánlja.
2018. jan. 3. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerettem volna, anyagilag is belefért volna, meg is rendeltem, de gyerekimmunulógus lebeszélt róla, azt mondta ha nagyobb lesz a gyerkőc visszatérhetünk rá.(18 hónapos most a kisfiam).Kis száalékban kawasaki szindrómát (érgyulladást okozhat).
2018. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerettem volna de nem tudjuk kifizetni. 17 hós a fiam. minden más nem kötelező oltást megkapott az influenza ellenin kívül, még a rotát is, pedig az sem volt olcsó.
2018. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Beadattuk az elsô kettôt, a harmadik 1éves kora körül lesz. Természetes volt, hogy az ajánlottakat is beadatjuk. Sajnos van ismerôs, aki a B típusúban halt meg, de ettôl függetlenül is. Tényleg drága, de ilyesmin nem éri meg “spórolni”.
2018. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. Azt jutott eszembe, hogy ha anyagi akadálya van, érdemes az önkormányzatnál érdeklôdni, hogy adnak-e támogatást hozzá. Van, ahol igen. Változó, hogy mennyit, meg hogy milyen oltásra (pl. HPV ellenit sok helyen támogatja cagy kis is fizeti az önkormányzat), szerintem egy kérdést megér.
2018. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

"Egyelőre nem tudjuk, hogy a Bexsero által nyújtott védelem mennyi ideig tart. Új, de kismintás adatok sze- rint [23] még az öt oltásban részesülteknél is (ez több, mint ami a jelenlegi ajánlásokban szerepel) a baktérium- izolátumtól függően csak a gyerekek 44–88%-a rendel- kezik protektív antitesttiterrel 20 hónappal az utolsó ol- tás után.

Nem tisztázott még az sem, hogy a Bexserónak milyen hatása van a nasopharyngealis hordozásra, azaz képes-e és ha igen, milyen mértékben nyájimmunitást kiváltani; az első eredmények szigni káns, de kismértékű (20– 30%-os hordozáscsökkenés) hatásról tanúskodnak "


[link]


244. Oldal az orvosi hetilapban. Magyarul, ha öt oltást adsz a gyereknek, még akkor sincs 20 hónap után védettsége.

2018. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Beadattuk. Kisfiam korababa, a kórházban ajánlották, amikor visszamentünk vizsgálatra.
2018. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!