Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Asztmás kisgyeres szülők...

Asztmás kisgyeres szülők hogyan segítitek a kicsit az éjszakai köhögőrohamokkal? Új vagyok ebben valaki ebben tapasztalt van itt?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam 2 hónapja megfázott és a köhögéséből krupp lett. Az orvos adott szteroid tablettát rá de az ugató száraz köhögés nem múlt. Éjszaka a legszörnyűbb! Visszamentünk a dokihoz aki asztmával diagnosztizálta és ventolint adott rá inhalálni mikor köhög valamint szteroid inhalálót kell használnunk reggel és este február végéig.Ez megy 2 hónapja de az éjszakai köhögés már lefekvéskor kezdődik. Éjjel többször van köhögő roham és reggel 5-kor már fennt vagyunk mert a köhögés olyan erős hogy behány. Mivel tudnán enyhíteni neki az éjszakáit mert nagyon kivan már! Nappal amúgy alig köhög, csak akkor ha a hideg levegőre kimegyünk..
2018. jan. 19. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. A krupp és az asztma két külön fogalom. Egyik befelé, másik kifelé húz. Pulmonológushoz vinném minél előbb. Amúgy hideg párásítás, hűvös szobában altatás.
2018. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elöször volt krupp aztán ahogy a köhögés nem múlt visszavittem az orvoshoz és akkor asztmát diagnosztizált. Használjuk a szteroid inhalálót azóta de a köhögés éjjelente nem múlik! Miért éjszaka köhög?
2018. jan. 19. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kint köhög, az nem krupp. Az múlik a hidegre. Asztát csak úgy nem lehetne diagnosztizálni. Pulmonológus mindenképp! A szteroidos spray nem rohamoldó, az a gyulladást csökkenti a tüdőben. Ezer oka lehet az éjszakai köhögésnek. Pl. allergia, reflux, csak hogy párat említsek. Vagy nem gyógyult még meg teljesen, a köhögés pár hét is lehet mire elmúlik. Amit én csinàlok asztmás gyereknél: ha éjjel köhög (már szerencsére nem, a szteroid miatt), 2 puff ventolin, ha nem javul és tuti a tüdejéből jön, akkor 20 perc után újabb 2 puff. Én most már sinecodot adok, mert számomra teljesen egyértelmű, hogy mikor köhög torok miatt és mikor a tüdeje miatt. Amúgy a ventolin nem jó kruppra, arra berodual kell. Szóval mindenképp pulmonológust keresnék fel a helyedben!
2018. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a köhögés 2 hónapja megy! Érdekes mert nappal alig köhög! Sajnos nem Mo-on élünk és fur sa volt nekem is hogy az orvos ránézésre mondta hogy asztmás. Igaz a gyerek apjának is volt gyerekkori asztmája lehet hogy azért... körülnézek hova lehetne vinni öt itt úgyhogy a háziorvosunkhoz vissza kell menni mert beutaló kell..
2018. jan. 19. 15:05
 5/5 anonim válasza:
Szia! Az uncsitesommal volt olyan hogy egesz telen kohogott. A doki szinte folyamatosan antibiotikumokat adott neki. Kb 3-4 eves vonekiEs vegul talaltak egy rendes dokit aki kocsit megvaltoztatta az eletmodjat. Nem ehet cukrosat tejeset es liszteset. Csak zoldseget gyumolcsot es hust ehet. Neha belefer 1-2 KIS edesseg de ne vigyetek tulzasba. Az uncsitesom azota nem is volt beteg (most 6-7 eves) a ti dontesetek az egesz de lehet hogy attol kohog hogy tul sok nyakot termek a szervezete es az lerakodik a tudejeben. A tej a gabona termekek es a cukros dolgok nyak termelok! Probaljatok ki 2-3 honapig szerintem. Remelem bevalik... :))
2018. márc. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!