Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2,5 éves lányomnak középfülgyu...

Tündi0212 kérdése:

2,5 éves lányomnak középfülgyulladása van antibiotikum nélkül gyulladáscsökentővel helyre jön?

Figyelt kérdés
Tegnap este fájt neki nem sokáig ma voltunk orvosnál aki azt mondta hogy enyhe középfülgyulladása van de már fel akarta szúrni nem engedtem így holnap vissza megyünk a másik orvoshoz! Semmit nem îrt! Szîvom az orrát nasivin orrsprayt használunk nincs láza és nem egésznap fáj neki ! Háziorvos írt neki cataflam cseppet hogy ezt használjuk és melegitsem a fülét! Ezt csinálom is. Fájdalomcsillapítót nem kap mert nem fájlalja csak este fájt neki. Kérdésem az hogyha holnap a másik orvoshoz sem ír antibiotikumot akkor ha szîvom az orrát stb..... És szedi a cataflamot akkor meggyógyulhat szúrás nélkül? Tudom nem orvos itt senki tapasztalatokra vagyok kíváncsi! 2 hete 5 évesünk is így volt Ö is ugyan ezt kapta és antibiotikumot ő halistennek helyre jött!
2018. febr. 15. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Fiamnak rendszeresen gyullad be a füle, amikor taknyos. Sosem szúrták még.

Mi mindig Ciloxan cseppet kapunk, meg a Cataflam cseppet.

Kb 2-3 nap alatt lehúzza a gyulladást.


Kérdezz rá a dokinál a Ciloxan cseppre, hátha felírja nektek.

2018. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A 4 és fél éves fiamnak sajnos már legalább 6-szor volt középfülgyulladása. Még egyszer sem akarták felszúrni. Mi 2 napig antibiotikumos fülcseppet használunk, és Nurofent, ami gyulladáscsökkentő is. És ha nem múlik, akkor bizony antibiotikumot kell szedni. Nálunk legalábbis így szokott menni.Jobbulást!
2018. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, 5 éves a fiam most, kb 4-5 fülgyulladása volt eddig.
2018. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor jól tettem hogy nem engedtem! Melegítem a fülét és kap cataflamot most nem fáj neki holnap vissza megyünk hátha ír neki valamit! Ennek örülök hogy szúrás nélkül helyre jöhet!
2018. febr. 15. 14:19
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és akkor így cataflamal van esély hogy levigye a gyulladást
2018. febr. 15. 14:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát ha vírusos akkor eleve semmi értelme az antibiotikumnak, meggyógyul anélkül is ha nem fertozodik felül. Nekünk vírusos volt és semmit nem kapott csak fül cseppet. Meg is gyógyult.
2018. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Huhh az én fiamnak szúrták 2szer is egymás utan, de nagyon sokaig elhúzódott neki, mert más betegsége is volt egyszerre. De volt mar begyulladva neki többször es akkor csak Cataflamot kapott, fülcseppet, antibiotikumot...mikor mit. Én sem engedtem volna szúrni a helyedben.
2018. febr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Középfül gyulladásra nekünk mindig írtak antibiotikumot. Gyerekorvos automatikusan fog rendelésre küld vele. Egyszer felszúrták és utánna kellett szedni a gyógyszert. A többi alkalommal elég volt az antibio.

Nem értem, ha az orvos olyan súlyosnak ítélte a helyzetet, hogy szúrni kell, akkor miért nem írt gyógyszert? Én nem másik gyerekorvossal, hanem fül-orr gégésszel nézetném meg.

2018. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A cataflam gyulladáscsökkentő. Érdemes elolvasni a betegtájékoztatót.
2018. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Fülledt orr gégésznél voltunk aki csak szúrni akart valószínű ezt szereti ! Azóta nem fájt a kicsi füle délben kapott cataflamot holnap kiderül írnak e neki antibiotikumot
2018. febr. 15. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!