Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2,5 éves kislányom 4. Napja...

Tündi0212 kérdése:

2,5 éves kislányom 4. Napja lázas és hőemelkedése van meddig normális?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk orvosnál aki irt fel neki cecroletta antibiotikumot és tegnap már megkapta este meddig normális hogy lázas és hőemelkedése van így hogy antibiotikumot szed?
2018. febr. 20. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mire irta az antibioikumot ?
2018. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert köhög piros a torka sűrű váladék az orrba
2018. febr. 20. 09:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 3 nap, mire elkezd hatni az antibiotikum. Legalábbis a gyerekem orvosa mindig ezt mondja.
2018. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Miért az antibiotikum, mikor influenza járvány van? Mindenki egy hétig magas lázzal nyomja az ágyat és utána is még egy hét, amíg teljesen elmúlnak a tünetek. Nagyon alattomos most ez a vírus. Én lázcsillapítót adnék neki, egyet nappalra, egyet éjszakára, több réteg takaró, hogy kiizadja a betegséget, sűrű ágynemű csere, mézes tea, mézes grapefruit (ha hajlandó megenni, nem nagyon savanyú neki) Ha az influenza akkor ezután még fejfájás is érkezik és teljesen tünetmentes csak nagy sokára lesz, sajnos. Ha szerinted nem az, és ezek szerint a gyerekorvos szerint sem, akkor elnézést, nem akartam okoskodni, plána nem kérdőrevonni egy szakvéleményt.
2018. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

De most akkor lázas vagy hőemelkedése van? Olyan nincs, hogy "lázas és hőemelkedése van". Ha csak hőemelkedése van, nincs teendőd. Ha lázas, akkor is csak 38,5 fölött ajánlott csillapítani.

Az antibiotikumot pedig mire írta a doki? Bakteriális fertőzése van a kicsidnek (arra szoktak antibét felírni)? Vagy influenzás, valami vírus, arra nem kell gyógyszer, viszont a szervezete jól teszi, ha magas lázzal üzemel, pusztítja a vírust.

Nézd, két gyerkőcöm van, elég hamar belázasodnak, ilyen típusok, hamar túl is jutnak egy-egy lázas állapoton. Általában nem túl magas, ilyenkor alváshoz szoktam csillapítani Nekik, hogy nyugodtan tudjanak pihenni (de csak 38,5 fölött).

A fiam fülfájós. Ha hirtelen 39 fokos lázzal támad a betegsége, sejteni szoktam, hogy a füle. Akkor nem várom meg a 3 napos lázat, hanem viszem azonnal dokihoz, mert a fülgyuszi bakteriális, nem tudjuk olyabkor elkerülni az antibét. A dokinénink egy esetben ír gyógyszert nekünk: fülgyulladáskor, mert akkor kell. Egyébként ha simán csak lázas, de nem levert, nem panaszkodik fül- vagy torokfájásra, eszébe sem jut gyógyszert írni. A torokfájás is lehet kétesélyes: amíg csak picit piros vírusos a torka, nem kell gyógyszer. Ha bakteriális felülfertőződés miatt nem javul, gennyes tüszős lesz, akkor kell az antibé. Egyszer volt ilyen eset az 5 éve alatt.

Szval nálatok szerintem még felesleges volt a gyógyszer, bár az is igaz, hogy nem vagyok doki, nem akarom felülbírálni a döntését. Csak sok orvos csuklóból adja a gyógyszert.

2018. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De infulenza mert az egész család benne van :((( akkor még a héten lázas lehet
2018. febr. 20. 12:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Még valami: a fiamnak szinte azonnal hat az antibé, ha fülgyulladása van. Szinte rögtön elmúlik a feszítő fülfájás, lejjebb megy a láza, jobb lesz a közérzete. A dokink azt mondja, ha az antibé hatására nem javul rohamosan (nem 3-4 nap, hanem nagyjából az első 1-2 adag után), akkor az nem bakteriális, tehát vmi vírus, ott nincs helye antibének, akkor csak a többnapos magas láz segít.
2018. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Múlthéten fájt egyik este 1 szer a füle orvos azt mondta nem kell antibiotikumom nem vészes neki melegitsem és orr higiénia el is múlt neki ! Most pedig nyűgös szombat óta hőemelkesése és laza is volt van ezért kapott antit ! Csak aggódom mikor lesz jobban és a láz mikor múlik már el ! Cataflamot is írt neki ! Ma màr megkapja a teljes napi adag antibiotikumot
2018. febr. 20. 12:28
 9/14 A kérdező kommentje:
Antibiotikum beadható együtt egy idöben lázcsillapítóval?
2018. febr. 20. 12:42
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy az influenza vírus? Mert ha csak influenzás, akkor ne várd, hogy az antibiotikumtól megjavuljon, hiszen az a baktériumokra hat. A gyerekorvosok közül sajnos nagyon sok mindenre antibiotikumot ír ha kell ha nem.
2018. febr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!