Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nehézlégzés pszichésen?

Haramia kérdése:

Nehézlégzés pszichésen?

Figyelt kérdés

7 éves a fiam, most kezdtük az első osztályt. Szinte ezzel egy időben jelentkezett nála, hogy minden 3.-4. levegőt nagyon mélyre szívva veszi, mintha nehezen kapna levegőt. Nincs megfázva, 3 orvos meghallgatta a tüdejét már és tiszta. Kardiológusnál is voltunk 2x, rendben találtak mindent. Annyit tudtak mondani, hogy valószínűleg pszichésen van.



Más is tapasztalt ilyet? Hogyan zajlott, mitől múlt el?


2018. szept. 23. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyobb lenne,azt mondanàm,pánikbeteg. De mivel csak 7 èves,szerintem simán a stressztől van neki. Igen,pszichésen.


Ebben az a rossz,hogy hiába pszichésen van,ő tényleg nem kap levegőt. Vagyis igazinak èli meg a tüneteket.


Le kell valahogyan vezetnie a stresszt. Erősíteni kell az önbizalmát. Ezek segíthetnek.

2018. szept. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ő maga észre sem veszi. De hiába köti le bármi játék, akkor is csinálja. Alvás közben viszont nem és erre is azt mondták, hogy azt jelzi, hogy pszichés.
2018. szept. 23. 16:01
 3/6 Zoequeen ***** válasza:
En 13 eves korom ota panikbeteg vagyok nalam is ugyanigy volt de mivel idösebb voltam en nagyon rais paraztam 😩 most varandos vagyok es azota tünet mentes (lekopogom) 😁de en akkoriba 13 evesen magneB6-ot szedtem es jobban lettem sokkal
2018. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nálam is van, egész kiskorom óta, pszichés.
2018. szept. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zsozsóka0926 ***** válasza:
Igen szerintem is pszichés.Valószínűleg az új környezet,új emberek,új követetelmények miatt alakult ki.Az óvoda után nagy váltás az iskola.A kisgyerekeknek idő kell,hogy megszokják a változásokat.Egy elsős gyerek mikor elkezdi az iskolát még lélekben óvodás.Hamarosan meg fogja szokni az iskolát akkor elmúlnak nála a panaszok.Szerintem a sok beszélgetés is sokat segít.A kisfiad érzi,hogy az anyukája mellette áll,ez biztonságot nyújt neki.Fontos,hogy legyen ideje a tanulas mellett játékra is,így le tudja vezetni az iskolai stresszt.Dícsérd sokat ha együtt tanultok.Így büszkeséggel fogja eltölteni,hogy ő milyen ügyes,nő az önbizalma.Remélem ,hogy hamarosan rendbe jön a kisfiad és élvezni fogja az iskolás létet.
2018. szept. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alvasnàl nem teszi? Akkor biztosan pszichés eredetű nem fizijai! Logikus is, nem?! Az èn gyerekem (8 évesen) ugyanígy volt, de ő köhögèssel mutatta hogy valami gond van.

Nem fizikai eredetű azaz nàlatok nem fulladàs, nálunk pedig nem fàjt a torok. Megjártuk az orvosi torturàt, még kórhazba is beutalta a haziorvosunk, 3 nap utàn hazaadták, ugyanúgy köhògòtt, szerencsére nem ártottak neki a potya szurik, gyógyszerek, de èn elvittem magán psziciàterhez is. Az egyik hozzàszóló már írta is a megoldást: Önbizalom javítas, amennyire lehet stressz mentesség, a tünet magàtól elmúlt, szűk 1 hónap leforgása alatt, semmilyen gyógyszer adasa nélkül hiszen nem fizijai problémàról beszèlünk.

Az volt a feltünő a kórházi dolgozóknak is hogy amikor elalszik, nem köhög, csak ha èbren van.

A gyerek ezeket a pszichés eredetű tüneteket teljesen spontán éli meg, nem érez fájdalmat, de, a mi, mint szükők aggodalma, az orvosok làtvànya, vizsgálgatásànak velejárói inkább ràsegít a spontán tünetre mintsem csökkentené.

A pszichater javaslatát maximàlisan betartottam, és egy szép napon nekem lett furcsa hogy a gyerek nem köhök, természetesen a tanároknak/oztálytàrsaknak is. De, a gyereknek semmi furcsa nem jött le, de tudatos megnyugvàs, hogy vègre arra gondolhatott: 'leszálltak rólam' hiszen, azelőtt eleve nem is értette miben lett ő màs, miért kerdeztik folyton, hogy fáj e màr a torka, mikor más is szokott köhögni, azoktól nem kèrdezik stb..

Èrdekes a pszicholigia, de még èrdekesebb a pszichés vilàg, de, nem àrt sokat informàlódni belőle annak is akik mèg ezután terveznek gyereket.

2018. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!