Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hathetes kisbabám rosszul hall?

Hathetes kisbabám rosszul hall?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni: azt hiszem, hogy a hathetes kisbabám rosszul hall, viszont nem tudom, hogy mi számít normálisnak ilyen korban. Születése után a kórházban volt ilyen alvás közbeni hallásvizsgálata, aszerint minden rendben. Hirtelen zajokra összerezzen vagy felsír (néha akkor is, ha nem is túl hangos az a zaj, pl. függöny behúzása, tüsszentés), viszont a többire mintha nem reagálna. Ha a füle mellett csettintünk vagy tapsolunk, nem mutat reakciót, ha a háta mögött beszél valaki vagy bekapcsolok neki zenét akkor sem keresi a hang forrását. Ha a kiságyában sír és a másik irányba néz mint amerről közelítek, akkor a hangomtól nem nyugszik meg, csak ha észrevesz. Ez nagyon nyugtalanító és aggasztó, de a védőnő szerint nincs baj. Születése óta horkol és szörcsög is (a baba, nem a védőnő), minden nap fújok az orrába termálvizes spray-vel és ki is szippantom ha kell, erre is azt mondták, hogy amíg szopizás közben nem zavarja, addig nincs baj - de talán összefügg a kettő, nem tudom. Egyébként nem volt koraszülött, jó súllyla és jó értékekkel jött világra.


Holnap egyből felhívom a gyerekorvost és megpróbálok fül-orr-gégészetre vagy audiológiára beutalót és időpontot szerezni, de addig is megőrülök így vasárnap. Tudom, hogy távdiagnózist senki sem tud adni, de járt valaki hasonló cipőben? Mi történt, javult-e a baba hallása vagy romlott? Vagy egyáltalán, mit kell tudnia egy hathetes babának, mire kell reagálni és mikor lehet "lusta"? Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2018. nov. 11. 08:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Túl nagy dolgokra gondolsz. 6hete s ott világra, adj már neki időt..
2018. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Jött világra*
2018. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Végül csak nem nyugodtam bele, és elvittem fül-orr-gégészhez aki megállapította, hogy savó volt a dobhártyái mögött. Tényleg rosszul hallott. Azért a kommenteket köszönöm!
2019. jan. 3. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!