Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez normális hogy ennyit beteg?

Ez normális hogy ennyit beteg?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 lányom van a kisebb még csak 2 hónapos. A nagy 4,5 éves és mindet hazahoz az ovibol, már 3x volt beteg a pici is és jelenleg is az. Teljesen kivagyok már, nem tudom mit csináljak. Most azon gondolkozom hogy kiveszem az ovibol egy időre, 1-2 hónapra. A PCI csak anyatejes de úgy tűnik semmit sem ér. Valaki adjon tanácsot, dokival holnap beszélek erről. Köszi
2018. dec. 2. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Nagyon gyenge lehet az immunrendszere ha ennyit betegeskedik, adj nekk vitaminokat es vitamindus eteleket. Szerintem ne vedd ki mert otthol jol lesz nem lesz beteg es ha visszakerul hirtelen megint lebetegedhet eleg csunyan.Dokival mindenkepp talaljatok ki valamit
2018. dec. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

Vagyis nem, mert nálunk zöld takonybubit fújt egy gyerek és köhögött jobbra-balra, mégis az oviban volt. Hiába kúráltam ki az enyémet, ha másnap a gyerek taknyával ellátott játékokkal játszanak.

2018. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az sajnos normális hogy a nagy még sokat beteg ha nem olyan régóta ovis, viszont egy 2 hónaposnak még nem kellene 3 hetente betegnek lennie. Én a helyedben kivenném a nagyot az oviból mondjuk minimum márciusig, hiszen még csak most jön az influenza időszak - aztán utána mehetne újra, akkor már a pici is fél éves lesz.
2018. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos normalis. :-(

Az elso 2 ev ovit az enyém is igy jarta ki. 2 het jollet utan 2 hetes betegsegek. Nalunk mi kaptunk el mindent szulok, ugyhogy oszinten megertelek es sajnallak a pici babaval. De ha kiveszed az ovibol keson fog megerosodni az immunrendszere, nagycsoportra, kisiskolas korra mar eleg erosek a gyerekek, a tied meg akkor lesz a legbetegebb a kortarsaihoz kepest.

En inkabb azt csinalnam, hogy szigoruan elszeparalnam a kicsit, ha kell nagyszülői segitseggel, nagynak meg immunerosites.

2018. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó - ezt most komolyan gondoltad hogy az lenne a megoldás hogy hetekre különválasztod a gyerekeket egymástól? Egyrészt kivitelezhetetlen, másrészt nem értem ez mért jobb annál ha a nagy is otthon van?

Nem évekre kell kivenni a nagyot az oviból, hanem mondjuk tavaszig, az nem oszt, nem szoroz, az meg nem lenne baj ha a kicsi kihagyná az éves influenzát, plusz addig a kicsi is valamivel nagyobb lesz, az ő korában rengeteget számít ez a pár hónap, és később ő is könnyebben veszi a betegségeket.

2018. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!