Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ekcemas a 2,5 evesem arca,...

Ekcemas a 2,5 evesem arca, nyaka, mit tudok ezzel csinalni?

Figyelt kérdés

Mindig erzekeny volt a bore, a nyakan, arcan foleg az oszi-teli idoszakban jott elo, hogy ragja a kabat szelet, vagy csak folyik a nyala, es ahol a nyalas ruha a borehez er, ott ekcemas lesz, vakarja, rengeteget ebred ejjel miatta. Probalkoztam alacsonyabb nyaku pulcsival, illetve salat nem adok ra, az valamennyit segit. Nem kap tejtermeket, tojast is csak ritkan, mert ezekre erzekeny. Ahogy bejon a joido, es eltunik rola a kabat, megszunik a problema. Tavaly nem volt ilyen rossz a helyzet, mint most, nem vakarta ennyire. Nagyon piros az alla, nyaka. Eddig a fogzasra fogtuk, hogy ezert nyalzik, rag ennyire, de mar kijott 2 honapja az osszes foga.


Allergiateszten volt 2 evesen (vervetel), az mindenre negativ lett, ezert ujra kapott tejtermeket, tojast, de eszrevettuk, hogy az ront sokat az alvasan, illetve a szinte folyamatosan jelen levo nathan, hiaba lett negativ a teszt. Tudom, hogy ennyi idosen meg siman lehet fals negativ, de a gyerekorvos bizik a teszt eredmenyeben.


Mit tehetnek? Valakinek van tapasztalata ennek kezeleseben?



2018. dec. 6. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is elég érzékeny a bőröm a téli időszakban. Mindig is ilyen volt és ekcemara is hajlamos vagyok. Nálam a mosakodo kenőcs és a cremor aquosus vált be. Ezek olcsók és ha mégse válna be nálatok se vág földhöz anyagilag.
2018. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pulmonológus a 4 évesem allergiatesztjére (verből) azt mondta, ha pozitív az pozitív, ha negatív az lehet mpozitív is. Ennyit a gyerekorvosról..

Az én 2,5 évesemnek ha előjön az ekcéma akkor csak a szteroidos krém mulasztja el sajnos. Nagyon sok mindent próbáltunk, de semmi nem használ. Gyógyszertári mosakodóval fürdetem (zuhany, max heti 1 fürdés, pedig imád kádban fürdeni), szigorúan minden este testápolás, szintém gyógyszertárival, amit bőrgyógyász írt fel. Ha pirosodna (hajlatok, kézfej) van, hogy a bepanthennel meg tudom fogni, de általában sajnos eljut a szteroidos krémig.

2018. dec. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!