Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások

A kérdés
melici78 nevű felhasználó kérdése:

Akinek a babàja sokat beteg pl vírus fertőzés és megkapta a 15 hónapos oltást lett valami baja szövödmenye? Sok rosszat olvastam róla.

dec. 7. 08:58  Privát üzenet  

A válaszok
Betegen nem oltják be, amúgy igen, a 15 hós oltás után 1 héttel sok gyerek lázas lesz.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont dec. 7. 11:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem oltják be ha beteg de ő sokat beteg mindig elkap valami vírust most is nagyon nàthàs én olyanra gondoltam hogy mennyire sűrún fordul elő olyanoknàl súlyosabb szövődmény akinek sokszor beteg a gyereke az én kislányom 8 hónap alatt 8 szor volt beteg lázas mindig vírus fertőzés volt mert régebbi hozzàszolàsokból olvatam2012 és kommentek voltak , hogy nem tudott làbra àllni hetekig korhàz volt vagy leàlt az emésztése vagy olyant is olvastam akinek belehalt a szövődményekbe:( pont karácsonyra jár le az egy hét és elutazunk de ez legyen a legkevesebb inkább a szovodmenyektől félek mert alapból is sokat beteg és ez élő vírus gyengítette formàja amit kap rettegek tőle

# 2/6Időpont dec. 7. 11:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Persze a drnővel minden képp konzultàlni fogok erről vagy esetleg verkepet előtte nem lehet kérni?

# 3/6Időpont dec. 7. 11:33 Privát üzenet

A fiam is elég sűrűn volt beteg, mindig sikerul valamit összeszedni.

A 15 hós oltastol rettegtem a sok gyakoris válaszok elolvasása utan.

Nálunk az oltási utáni 9. napon hoemelkedese volt két napig, es az oltás napjától kb. 2-3 hétig ordítva ébredt, volt hogy 11-től hajnali 4ig ébren volt es csak sírt, hiába csináltunk bármit.

Nagyon kemény időszak volt. Remelem nálatok nem lesz hasonló.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont dec. 7. 11:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jujj nálunk volt ilyen időszak a 3 hónapos oltàsnàl 3 hónapig csak 20 perceket aludt nem tudom hogy az oltàstol volt e de borzasztó volt teljesen kimerültek akkor szóval akkor számítani kell rá hogy valami lesz csak ne legyen súlyos szövődménye köszi a valaszt ha van még valakinek valamilyen tapasztalata légyszi és írjon nem csak a negatív tapasztalatokat vàrom érdekel ezzel kapcsolatban minden

# 5/6Időpont dec. 7. 11:55 Privát üzenet
Szerintem ha karácsonykor utazni akartok, akkor halasszátok az oltást az ünnepek utánra. Semmi baja nem lesz, ha 2-3 héttel később kapja meg. Egyébként ha gyengébb az immunrendszere, maximum nagyobb az esély hogy belázasodik, vagy kipöttyösödik. Ezután az oltás után azért lázasodnak be a gyerekek, mert nem elölt vírust tartalmaz, hanem gyengített vírusokat, így tud kellően hatékony immunválaszt kiváltani. A nagyobbik lányomnál kb 2 napos láz volt az oltást követő 7-8. napon, és kb 1,5-2 hónapig nyűgösebb volt, nehezebben és kevesebbet aludt, utána visszaállt minden a normál kerékvágásba. A kisebbiknek hőemelkedése volt fél napig és annyi.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont dec. 7. 14:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ti is ki lennétek akadva helyemben? (bőv lenn)
10 éves gyerek "8 hónapos babaként él"?
Barátnőm teljesen oltás ellenes, a gyerekét sem oltatta be, hogy engedjem így az enyémet a közelébe?
Csak én tartom ezt elítélendőnek?
Kiscsoportos unokám több mint 2 hónapja szinte folyamatosan beteg (köhögés, hasmenés több virusos fertőzés). Sokat fogyott is mert étvágytalan, lelkileg is megviselt. Önként...
Beteg lehetek énis? Ha beteg az 1ik baba nálunk aki 8hónapos/virusos fertözés/azt elkaphatom énis? Bövebben lent.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Betegségek, oltások rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!