Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fél éves babámnak prednisolon...

Fél éves babámnak prednisolon kúpot írt fel az orvos. Okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Napok óta beteg a picim, előző orvos olyan gyógyszert írt fel neki ami abszolút nem az esti fulladásos köhögésre van. Ma gyermekorvosunk sumamed, paxirasol és antibiotikumos orrcsepp mellé ezt a kúpot írta ki. Meg is kapta, azóta viszont iszonyat hisztis nyűgös. Semmivel nem lehet lekötni vagy megnyugtatni. Tudom hogyha beteg a baba akkor nyilván nyűgös, de egy hét alatt nem volt ilyen mint most. Nincs tapasztalatom ezzel a kúppal sőt egyikkel sem, mert eddig nem volt rá szükségünk. Más anyukák tapasztalatait szívesen fogadom 🤗
2019. jan. 3. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Azért nyűgös, mert kúpokat dugaszoltok a seggébe... Ez sajnos már csak ilyen, nem nagyon lehet mit tenni. :)
2019. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Egy egész kúpot kapott? Hatásos egyébként, de ezt én is csak akkor használtam, ha nagyon muszáj volt.

Azt hiszem van benne valamennyi szteroid, ami neki is felviszi egy kicsit a vérnyomását. Nagyon nyűgösek tőle.

Kb mintha meginnál 2 erős kávét.

2019. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Prednisolon kúpot csak kruppos rohamnál lehet adni, mivel szteroidos. Igaz, hogy egy ilyen pici babával inkább kórházba menjetek roham esetén. Nem is értem, hogy mire írták fel. Nekem kruppos volt a nagyobbik lányom, 2x kapott ilyet 6 év alatt. Tanácsnak azonnali orvosváltást javasolnék.
2019. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

Kruppos gyerekemnek írták fel a rohamkor amíg kiér a mentő.

Egy ilyen pici babának hogy írhattak fel ilyet? Te egyszerre benyomtad neki??? 13 hósnak is felet kell. Nem csoda hogy nyűgös, lehet nagyon feszítette stb, meg a szteroid mennyiség is sok.

2019. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Okozhatja.

Lehet a mi orvosunk a tiétek is, a kedvence ez a kúp. Biztos be nem adnám, de ekkora babánál konzultálj másik gyerekorvossal.

Ez egy rohamoldó fulladásnál, mint krupp vagy asztmás roham. Vannak orvosok akik “légzéskönnyítőként” írják ha köhög a gyerek..

2019. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

A prednizon tartalmú végbélkúp használható pseudokrupp (akut laryngotrachealis stenosis), krupp, spasticus bronchitis eseteiben. Az esti fulladás tipikusan kruppos tünet. Egy fél éves csecsemő kb 6 kg. Mivel a dózisa 5-20 mg/ttkg ezért egy 6 kg-os csecsemő lazán kaphat egy egész kúpot tekintve hogy általában kúptól függően 30-100 mg prednisont tartalmaznak. A leírásod alapján a háziorvos normálisan ellátta a babádat, az orvosváltás teljesen indokolatlan, mert a kolléga jól végzi a dolgát. Az a kedves hozzászóló, aki az orvosváltást szorgalmazza legyen szíves elvégezni a hat év orvosit, majd a minimum három éves szakorvosképzést és csak utána jártassa a száját, amikor lesz némi ismerete is a témában.

Amire érdemes odafigyelni, hogy a csecsemő fogyaszt-e elég folyadékot. Egyéblént a beteg gyermek hisztis és nyűgös. Baj akkor van, ha túl csendes.

2019. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat..

Kedves utolsó válaszoló, kisfiam 10 kg óriás bébi :) Nem hiszem hogy a kúp válthatta ki, sokkal inkább a foga, mivel mára kibújt. Kúpot ma is kapott mivel az orvos így rendelte el, és az ég világon semmi baja nem lett tőle (kop-kop) sőt, 8 óta nem is köhögött, holott egészen tegnap estig úgy teltek az utóbbi éjszakák, hogy a köhögés nem hagyta abszolút aludni..

2019. jan. 4. 22:55
 8/13 A kérdező kommentje:
#4 igen az egészet. Mivel orvosra hallgattam, nem vagyok orvos hogy magam ítéljem meg miből mennyit. Különben is, ez gyógyszertári kúp (az orvos kérte hozzá kisfiam életkorát illetve test súlyát hogy az összetevőkből véletlenül sem legyen nagyobb dózis benne, mint szükséges.)
2019. jan. 4. 22:58
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 6-os, ha lepontozol ha nem (már megtetted), igenis indokolatlanul sok esetben írnak fel a gyerekorvosok szteroidos kúpot!! Sima első alkalmas bronchitisnél az akkor 2 éves gyerekemnek az orvosa 4(!!) napon keresztül adatta. “Szerencsére” kórházba került mert hétvége volt, nem evett nem ivott, hányt, ott mondták, hogy semmi szükség rá.. azóta egyetlen egyszer kellett neki, pedig többször is ráment a hörgőire.. erről ennyit.

Kérdező, nyugodtan olvass utána, te nem fogod szabad szemmel látni, hogy milyen károkat okoz a prednisolonos kúp. Feleslegesen terheled szteroiddal a szervezetét, de természetesen nem lebeszelni akarlak, félre ne érts. Csak nagyon dühítő, hogy egyes orvosok ennyire tojnak a saját betegeikre, akik történetesen kisgyerekek, feleslegesen nem kevés hatóanyagú gyógyszerrel tömik.

2019. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Ha a gyerek fullad akkor nincs felesleges gyógyszer. 2 éves gyereknél ha kell szteroid, akkor azt valóban be lehet inhaláltatni ezért nem kell a kúp. Továbbá egyetemi klinikán lazán adnak szteroidot a gyereknek bronchitisben vénásan, szimplán azért, mert használ.

Az orvos egyébként gondolom megvizsgálta, meghallgatta a gyereket és kicsit jobban ért hozzá, mint miss gyógyszerellenes turbóanyuka aki interneten keresztül okoskodik és uszít az orvosok ellen. Szerintem a gyerek lelkiismeretesen lett ellátva.

2019. jan. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!