Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet baja a gyereknek a...

Lehet baja a gyereknek a túlzott D vitamin bevitelből?

Figyelt kérdés

Teljesen véletlenül derült ki, szombaton mindig férjem szokta adni a gyerkőc szörpjébe a D vitamint, többi 6 napon én 2 cseppet.

Tegnap mindketten kint voltunk a konyhába mikor megkértem hogy adja be a D vitamint, majdnem elájultam mikor láttam hogy felszívja a pipettát és úgy nyomta bele 2x.

Kb ősz óta van ez az üveg, és azóta kapja heti 1x ilyen nagy mennyiségben.

Kb nagyjából 30 csepp lehet.

Természetesen beszéltem gyerekorvossal, aki elküldte vérvételre kisifiam, csak férjem teljesen lelkibeteg, gyötri a lelkiiismeret furdalás, tényleg már enni nem eszik, sík ideg.

Ezért hátha hallottatok hasonló esetet, ő tényleg azt hitte azért van a pipetta hogy az ez 1 adag.

3 éves lesz lassan a gyerkőc amúgy.

Ti hallottatok hasonló esetről, lett belőle komolyabb baj?


2019. jan. 21. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2019. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Igen,lehet baja. Mivel zsírban oldódó vitamin,felhalmozódik a szervezetben,nem pisiled ki a felesleget,mint C vitamin esetén. A vérvétel majd megmutatja,hogy áll a D vitamin szintje a gyereknek.
2019. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Van ezen az oldalon egyáltalán egy darab hiteles orvos is?
2019. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak nagyon súlyos, többszörös-több tíszszeres dózis hosszú időn át okoz problémákat. Tél van, ilyenkor amúgy is nagyon alacsonyan van a D-vitamin szint. Csináljatok egy vérvételt, de valószínűleg semmi baja nem lesz.
2019. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
3 évesnek semmi baja nem lesz. Időben rájöttetek,heti 1x volt ilyen baki.. Nem hiszem,hogy baja lenne. En egy darabig nem adnék neki,meg lehet kövezni,de ezért nem vetetnék vért a gyerektől. Ha amúgy semmi D vitamin túladagolás jelét nem mutatja.
2019. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Èn se akarnék de férjem csak így fog megnyugodni,nagyon odavan..:(

De már előre gyomoridegem van a holnapi vérvételtől.

Gyerekorvos is mondta most őszig ne adjak neki.

Köszönöm a hasznos válaszokat.

2019. jan. 21. 18:37
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem baj, egy vérkép nem árt ha van. A férjed is megnyugszik, aztán kész is van. Ha te rettegsz, a gyerek is fog. Minél jobban látja anyán hogy tiszta ideg, annál nehezebb lesz vele! Próbálj meg megnyugodni, beszélgessetek vele hogy mi fog történni, játsszátok el a vérvételt.
2019. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Ártani nem árthat,remélem nem lesz semmi baja. ☺
2019. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Áh előtte nem mutatom hogy ideges vagyok, csak már volt részünk másfél évesen vérvételen és szörnyű volt bár ő nagyon bátor volt.

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen!

2019. jan. 21. 20:20
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Ha jól értem, összesen 4 cseppet kapott?

Mi külföldön élünk, szubarktikus a klíma, kevesebb napfényt kapunk pl. a magyarországi klímához képest.

Itt a Vigantolt javasolják, abból napi 5 csepp az adagja a gyerekeimnek.

Úgyhogy kutya baja nem lesz a 4 csepptől. :D

2019. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!