Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet baja a gyereknek a...

Lehet baja a gyereknek a túlzott D vitamin bevitelből?

Figyelt kérdés

Teljesen véletlenül derült ki, szombaton mindig férjem szokta adni a gyerkőc szörpjébe a D vitamint, többi 6 napon én 2 cseppet.

Tegnap mindketten kint voltunk a konyhába mikor megkértem hogy adja be a D vitamint, majdnem elájultam mikor láttam hogy felszívja a pipettát és úgy nyomta bele 2x.

Kb ősz óta van ez az üveg, és azóta kapja heti 1x ilyen nagy mennyiségben.

Kb nagyjából 30 csepp lehet.

Természetesen beszéltem gyerekorvossal, aki elküldte vérvételre kisifiam, csak férjem teljesen lelkibeteg, gyötri a lelkiiismeret furdalás, tényleg már enni nem eszik, sík ideg.

Ezért hátha hallottatok hasonló esetet, ő tényleg azt hitte azért van a pipetta hogy az ez 1 adag.

3 éves lesz lassan a gyerkőc amúgy.

Ti hallottatok hasonló esetről, lett belőle komolyabb baj?


2019. jan. 21. 12:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Adj hozzá egy 0-át.

Ha 40 nem is de 30 cseppet biztos kapott szombatonként.

Tegnap vérvételes nővérkék is lecseszték az orvosom hogy minek szenvedtetni ilyen kisgyereket vérvétellel,hogy tök felesleges, hogy régen nagy dózissal vették be a D vitamint hónapokra.. de én meg örülök hogy alapos az orvosom, de mindenben amúgy.

De míg nem kapjuk meg az eredményt azért várok még hátha érkezik válasz aki hallott hasonló esetről.

2019. jan. 23. 09:53
 12/16 anonim ***** válasza:

Jajj, bocsi, éjszakás voltam, nem megy a szövegértés...

De amúgy szerintem nyugi, nem lesz semmi. Viszont megértem, hogy aggódsz, én is eléggé paramami vagyok.

Szurkolok hogy minden okés legyen!

2019. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
Semmi baja nem lesz, sőt jót tett a férjed, mert a hivatalos adag lófütyi. Baja kb akkor lehetne, ha egyszerre meginná a teljes üveggel. Az enyém ennyi idősen a 2000NE-et kapta naponta.
2019. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Az pedig hülyeség hogy ne adj neki őszig. Pár héten belül keményen D-vitamin hiányos lesz a gyerek és minden betegséget be fog nyalni
2019. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A túladagolás kockázata csak akkor áll fenn, ha táplálék-kiegészítő formában, magas dózisban és hosszabb távon fogyasztják. Európában a javasolt maximális dózis napi 2 000 nemzetközi egység, ám a klinikai vizsgálatok azt mutatják, hogy a 10 000 NE hosszú távú bevitele sem hordoz kockázatot. Az Oman Medical Journalban megjelent kutatás szerint túladagolás a napi 50 000 NE bevitelnél, és a szervezet magas kalciumszintje (hiperkalcémia) esetén fordulhat elő. Ideális esetben a D-vitamin szintnek a vérben 100 ng/ml érték alatt kell lennie, 300 ng/ml-től viszont egyértelműen mérgezésről, túladagolásról beszélhetünk.


Részletek: [link]

2019. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtatásotokat, minden eredménye jó lett a pöttömmek hálisten :)

Legközelebb komplex vitamint adok neki inkább amibe alapból van D vitamin :)

2019. jan. 27. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!