Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akiknek tényleg nincs segítség...

Akiknek tényleg nincs segítsége hogyan oldja meg a gyerekek felügyeletét betegség alatt?

Figyelt kérdés
Tolerálja a munkáltató a hiányzást, vagy van aki pl. bébiszittert vesz igénybe?
2019. jan. 28. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tolerálja?!

Inkább elviseli (egyenlőre)

De ezért sokkal jobban kell igyekeznem a munkahelyen. És még így is állandó stresszben vok, h vajon meddig van állásom.

Szerencsére nem "beteges" a lányom. De a téli időszakban azért havonta egyszer 1 hét van, mikor itthon van mert beteg. Most is itthon vagyunk, pedig dec elején volt utoljára beteg. A kövi hónapok is ilyenek lesznek. Áprilistól novemberig nem szokott gond lenni (ja csak be nem jön egy hányós-hasmenéses vírus, ez még nem volt nála)

2019. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy ha nagyon gyakran vagy elhúzódóan beteg a kicsi, vagytübb gyerek van, és szépen egymás után esnek túl a betegségeken, esetleg több kört is futnak, mert oda-vissza adják egymásnak (hiszen nem életszerű két-három gyermeket heteken át maszkban járatni otthon), akkor egy idő után már a munkavállalónak is rendkívül kellemetlenné válik ez az egész, én legalábbis így vagyok vele. Arról nem is bezsélve, hogy mennyi a táppénz összege a fizetéshez képest.... Most "szerencsés" vagyok, mert bár negyedik hete beteg a két gyermekem, épp veszélyeztetett terhesként vagyok itthon a harmadikkal, ezért így is-úgy is táppénzen vagyok (van apuka, de beteg gyerekkel én lennék itthon amúgy is), és épp a napoban hoztam meg azt a döntést, hogy három gyerekkel egész egyszerűen nekem sem jó, a munkahellyel szemben sem etikus egész állást vállalni, ha nincs bébiszitter. Legjobb lenne az otthoni munka, vagy bármi olyan, ahol én osztom be az időmet, és tudom pótolni éjjel vagy akármikor azt, amiből nappal kiesek:(


Ha van, akkor legalább annyi pénz elmegy rá ilyenkor, mint amennyit a táppénzzel veszítek, de az állásom megmaradhat. Viszont a betegség első pár napjában, amíg magas a láz és a legelesettebb a kisgyermek, úgyis az anyának kell otthon maradnia vele szerintem.


Nem egyszerű.

2019. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem tudtuk a szokásos módon megoldani(szitter,nagyszülők,idős szomszéd stb)

Sajnos havi szinten is min.1 hetet beteg.December pl 1,5 hét ovi összesen.Plusz ott vannak a szünetek.

Mindketten repültünk volna,hiába a felváltva táppénz,felváltva szabi...

Az én munkámnál nem nagyon lehet szólni,hogy bocs,holnap hajnalban nem tudok jönni.

A párom pont ezért napi bejelentéssel dolgozik sajnos évek óta,így nem annyira gond.Más lehetőség nem maradt.Ez olyasmi,mintha napszámosként dolgozna,egyébként szakmunkás.

Hátránya:tb-t maga után kell fizetni,nyugdíjra jogosító ideje nem szaporodik.

De más ötletünk nem volt,segítség nincs.Ez iskolás korig tuti így marad.

2019. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

az apuka segitsegnek szamit?

igazabol ketten oldjuk meg a 3 gyereket.

a kicsi nemreg kezdte a bolcsit,o gyakran beteg sajnos.karacsonykor volt tuszos mandulagyulladasa,es most a heten megint itthon van.ma apja vitte orvoshoz,mikor vegeztek felhivott es en szoltam bent,hogy csutortokig tappenzen leszek,penteken mar ujra tud ra apja vigyazni.

igazabol teljesen uj munkahely,szerdan kezdtem.kellemetlen volt,mondtam is a fonokoknek. normalisan kezeltek,megnyugtattak,hogy ez nem problema,tisztaban vannak vele,hogy mivel jar a gyerek.szamoltak a tappenzel amikor felvettek.

kis ceg,es szerencsere a munkammal eddig nem volt problemajuk.

parom 2 napot dolgozik,2 napot pihen,igy a pihenoiben o lesz itthon,amikor dolgozik akkor en.ha ejjeles akkor 3 napot vagyok en.

2019. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Mi szeptemberben kezdtünk ovit, azóta most a január az első hónap eddig amit végig vittünk (kopp-kopp-kopp). Szeptemberben 9, októberben 17, novemberben 11 napot, decemberben 10 napot tudtam bemenni dolgozni. Szerencsére (még) tolerálják, a közvetlen főnököm 3gyerekes anyuka, tudja mivel jár, és 13éve itt dolgozok. Van, amit itthonról is tudok csinálni, ami nem egyszerű a beteg nyűgös gyerek mellett, néha éjszakába nyúlóan ülök a gép elött :/
2019. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!