Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes táppénzre...

Annta kérdése:

Mikor érdemes táppénzre mennem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Gyerekekkel foglalkozom. Fizikailag lehet, hogy bírnám. Lelkileg enyhén stresszes, hisz nagy felelősség. Egészségügyileg rizikós, de csak akkor, ha lázas betegséget kapnák el tőlük, vagy lepkevírust, ilyesmit.

Van, aki szinte végig dolgozza ezen a munkahelyen a terhessége idejét, van, aki biztonságosabbnak látja, ha otthon marad és kerüli a fertőzésveszélyt.

Nekem oly nehéz a döntés. Véleményeket, tanácsokat, tapasztalatokat szívesen veszek.



2018. jún. 5. 16:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem érdemesség kérdése. Táppénz akkor jár, ha keresőképtelen vagy. Keresőképtelenség akkor áll fenn, ha a terhesség miatt nem tudod ellátni a munkád. Ez ugye nem áll fenn.

Ha a munka befolyásolhatja károsan a terhességet, az üzemorvos kompetenciája, és nem táppénz

2018. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy az elso irja. Noverkent, korhazban dolgoztam a 8. honapig.
2018. jún. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Node az üzemorvos egy évben egyszer lát.

Én azt gondoltam, a kismama jelzi a nőgyógyásznak/háziorvosnak/védőnőnek, hogyha különböző rizikófaktorok miatt nem akar már dolgozni, az orvos pedig, ha elfogadhatónak találja az indokot, kiírja...

2018. jún. 5. 17:18
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Kerdezo, ezt amit leirtal ugy hivjak tappenzcsalas.
2018. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Na jó, de akkor ha nem táppénzre, akkor mire ment el 5 hetes terhesen a munkatársam a H1N1 járvány idején?
2018. jún. 5. 17:21
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Valóban táppénzcsalás de ettől még kiírnak ha kéred ne izgulj.


Én kórházi dolgozó vagyok, ahogy egy előttem válaszoló is. A magam részéről addig csinálom, amíg bírom. De én valószínűleg az 5-6-dik hónap körül abba hagyom. Mert ahhoz túl strapás hogy bírjam.

2018. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Értem. Én szívesen csinálom, csak nem akarok ártani a magzatnak - érthető módon, s azt hallottam, a láz is veszélyes lehet, a lepkevírus is az (egyszer találkoztam vele munkám során), meg van egy pár, asszem a rózsahimlő... Nem tudom, túlzás e, hogy ezek miatt parázok vagy józanság.
2018. jún. 5. 17:30
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
És? Attól, hogy egy évben egyszer lát, létezik soron kívüli fogl eü vizsgálat
2018. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
Aki noverkent írt ide, az egyik ismerősöm pont ápolónoként dolgozott az 5. Hónapig, amikor is beindult a szülés, és meghalt a babája. De csak csináljátok.
2018. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szóval, ha választ akarok kapni a kérdésemre, menjek el az alkalmasságis dokihoz?
2018. jún. 5. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!