Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4 éves óvodásom szeptember...

4 éves óvodásom szeptember óta négyszer kapott antibiotikumot mert állandóan megbetegszik, van e arra lehetőség hogy itthon tartsam legalább tavaszig?

Figyelt kérdés
A 7 hónapos öccse is állandóan beteg,egyszerűn nem tudnak kigyógyulni. Ő is már kétszer kapott antibiotikumot. Aggódom hogy ebből baj lesz. Az orvos szerint majd kinövik ezt hogy állandóan betegek.
2019. febr. 3. 12:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
Érdemes lenne fül-orr gégészetre elvinni!
2019. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Van rá lehetőség ha szeretnéd. Lányom 3 éves, novemberben kezdtük vol a az ovit, de idő előtt született a kistesó, igy nem tudtuk beszoktatni,azóta itthon van. Egy nyilatkozatot kellett kitöltenünk az igazolt hiányzáshoz, hogy várhatóan meddig nem megy oviba a lányom és hogy mi az indok (nem fognak belekötni). Persze tartjuk a kapcsolatot is az ovival.
2019. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nekem 3 evesem van ( szeptemberben toltotte)de pont ezert nem irattam be mult evben mert szuletett kistesoja aki most 8 honapos. Nem akartam ilyen picivel neki indulni ennek az egesz betegeskedesnek.
2019. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

Èn is azt mondom, ha a doki 4x ír fel féléven belül antibiotikumot, akkor igazán felelötlen!!!!


Antibiotikum csak is bakteriális fertözésnél hat, virusra nem!!! Ès a bakteriális fertözéseknek nagyon erös jelei vannak amit egy orvos nagyon jól ismer.

Ha az orvos azt látja, hogy egymás után többször bakteriális fertözés áll fent akkor mindenképpen kitenyésztés és labor vizsgálatra lenne szükség, ha ez egy részröl jön a baj, pl felsö légutak, fül, akkor mindenképpen Fül, orr gégészetre kellett volna küldeni, föleg azért mert ha füklgyulladás volt a belsö fülben maradt fizesedés hosszabb távon akár maradandó hallás károsodást iz okozhat...


Ha folyamatos virus fertözések voltak(ami leginkább jellemzö ebben a korban), akkor meg telejsen feleslegesen adott antibiotikumot. Ami azért rossz, mert minél több antibiotikumot kap valaki annál kevésbé hat mert a baktériumok egyre immunisabbak lesznek. Ès még ugye a gyomr és a jótékony baktériumokat is elpusztítja, ami más kellemetlenségeket okoz.


Sokszor az orvos azért ad antibiotikumot mert a szülök bizony elvárják, hogy kapjanak valamit, és, hogy elégedett szülö legyen aki nem rohangál minden nap az orvoshoz a 37,5 fokos gyerekével inkább ír valamit.

2019. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
41%

Nem feltétlenül hülye az orvos. Én jobban félek a bakteriális felülfertőződéstől, mint az antibiotikumtól.


Grapefruit cseppet próbáltad már? Nagyon jó cucc, tényleg megelőzi a betegségeketm

2019. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Igazából azt mi nem tudjuk itt eldönteni, hogy konkrétan az antibiotikumokat megalapozottan adta-e az orvos, az biztos, hogy az én gyerekemnek is kellett, és tök egyértelmű volt a helyzet a vérvörös torkával, nem kellett ehhez semmit kitenyészteni, a kúra után meg is gyógyult ebből a betegségből. Később lett másik.


Nem tudom, hol laksz, nálunk SOmogyban kb. a téli szünet vége óta csak lézengenek az óvodákban. Hol ez, hol az, hol amaz, ha túl hamar visszaengednek egy gyereket, akkor még gyenge, és újra elkap valamit, suliból a nagytesó, bölcsiből a kicsi is ad hozzá betegséget szép számmal. Az igaz, hogy az antibiotikum le tudja gyengíteni a gyereket, de egyrészt széles spektrumú pre/probiotikumot feltétlenül adni kell közben és még utána is, másrészt a kúra után még legalább egy hetet otthon kell tartani a gyereket, míg teljesen felépül, megerősödik. Ilyen enyhe télen, mint a mostani, sokkal több és elhúzódóbbak a betegségek, ez mindig is így volt.


Én a két gyerekkel már ötödik hete vagyok itthon, mert amíg köhécselnek, nem engedem őket vissza.


Az biztos, hogy közösségbe kerülve késő ősztől tavaszig ennek minden gyerek ki van téve, akárhány évesen kezdik az ovit, nem lehet megúszni alapvetően.


Az immunrendszer erősítésén persze kellene dolgozni, jó a GrapeVital például, de nagoyn sok minden más, is, pl. béta-glükán valamilyen formában.

2019. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Immunotrofinát kap. Az orvosunk szerint ha folyik az orra vagy köhécsel nyugodtan mehet az oviba. Nem írja ki.
2019. febr. 3. 15:21
 18/22 anonim ***** válasza:

Átlátszó vizes orrfolyással mehet, ha más panasza nincs, de ha emellé fáradékonyabb, köhécsel is, akkor én nem vinném, pláne, hogy otthon vagy a kicsivel, megteheted, hogy ne vidd. Gondolj bele, felnőttkén taz egyszerű náthával simán bemegyünk dolgozni természetesen, de gyakran egyáltalán nem érezzük jól magunkat. A gyerek sem.


NÁlunk azt mondják az óvónénik, és teljesen igazuk is van, hogy az a gyerek, aki kap (vagy kapnia kéne) orrcseppet, köptetőt, az nem egészséges, akkor sem, ha nem lázas. És nem szabadna közösségbe vinni, mert neki sem jó, másoknak sem.


Sajnos a legtöbben nem tehetik meg munka mellett, hogy minden ilyen esetben napokig otthon tartsák a kisgyereket, a munkahely sem tolerálja valami jól a sok táppénzt:(


Én a helyedben azt csinálnám, hogy most ameddig teljesen fel nem épül a nagy, egyet se köhintsen, ne folyjon az orra, plusz innentől még egy hetet otthon tartanám. Tápláló ételek, gyógyteák, nyugalom, sok alvás, immunerősítők.


Csak utána engedném vissza oviba.


Emellett viszont tényleg fontos elfogadni, hogy a nyálkás-enyhe teleken mindig ez van.

2019. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Azt elfelejtettemm írni, hogy a tavaszig való otthontartásnak viszont nem látom értelmét feltétlenül. Tavasszal is vannak betegségek, nem lehet a vírusoktól megóvni. Megerősödni csak úgy tud, ha rendszeresen ki van téve a kórokozóknak, sajnos.


A gyerekorvosok és nálunk pl. a bölcsis gondozónénik például szinte sosem betegek. Igaz, egyrészt oltva is vannak, másrészt folyamatosan ki vannak téve a kórokozóknak.

2019. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%
Attól, hogy vörös a torka még simán lehet vírus és ugysnúgy meggyógyul antibiotikum nélkül. Csak az antibiotikum hazavágja az immunrendszerét és pikk pakk elkap másik betegséget.
2019. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!