Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és szeptember...

16 éves vagyok és szeptember elején 53kg voltam most már 56kg vagyok. Szoktam futni meg tornázni de mostanában annyit eszek hogy hiába futok vagy tornázok. De az a baj h nem is vagyok éhes csak állandóan ehetnékem van! Mit csináljak ellene?

Figyelt kérdés
2008. nov. 21. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg rávenni magad, hogy ha nem vagy éhes akkor ne egyél. Mostanában egyébként velem is ez történt... 17 éves vagyok eddig 52 voltam, aztán olyan 54-55 kiló lettem, de mostanában már odafigyelek arra, hogy főleg édességet ne egyek nagyon sokat, én azt vittem túlzásba.
2008. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

drágám! Ez függ attól is, hogy hány cm vagy és milyen alkat.:)

Én 16 évesen 50-53 kg körül mozogtam, pedig nem sportoltam!

Egyet azonban sose felejts! Ne akarj csont sovány lenni, az sem jó!

Még növésben vagy, sőt, most jön el az a néhány év, úgy 19-20 éves korodig, amikor úgy fogsz nyúlni, mint akit húznak, bár itt is hangsúlyoznám, hogy alkat kérdése(meg persze a szülők magasságáé)

Az ehetnéked is valószínűleg ösztön, hiszen a szervezeted - mint már írtam, növésben van.

Plusz még azt sem tudjuk, hogy fiú vagy-e, vagy lány?

2008. nov. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hát én nekem ha nagyon ehetnékem van és tudom nem vagyok éhes akkor iszom... :):D:D citromos víz.. stb stb :D
2008. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

lány vagyok és 169 cm :)

és köszi a válaszokat

2008. nov. 22. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt kell csinálni hogy eletereled a fiygelmed! Csinálj vmi kreatívat, vagy írj házit, tanulj, kösd le magad. Esetleg rágózz vagy nyalókázz, az nem sok kalória és egy időre leköti a szádat. Ha már télleg nem bírsz kajálás nélkül meglenni otthon akkor menj sétálni és ne vigyél pénz, nehogy kísértésbe ess egy meki vagy fornettis előtt. Ne menj éhesen bevásárolni a szüleiddel mert oylan dolgokat is megvetetsz majd velük (csoki csipsz, csemege) aminek jóllakottan könynebben ellenállsz. Beszéld meg anyuddal, hogy ha látja hogy kint motoszkálsz a konyhában kaját keresve akkor szóljon rád: Emlékszel? Három kiló! vagy ilyesmik. Vagy találj ki vmi bünetetést magadnak minden nasi után mondjuk 20 felülés/csoki.

Vagy ha nem is a nasikkal van a baj, akkor meg igyekezz sovány kajákat enni. Vagy igyál étvágycsökkentő teát. Biztos van oylan is de konkrétan nem tudom miylen.

A túlevés lehet hormonok miatt is, azzal nem tudsz mit csinálni, majd elmúlik, de lehet hogy hiányolsz vmit az életedből(mondjuk több szeretetre lenne szükséged). Próbálj rá jönni mi az. Ez vmi pszichológiai könyvben olvastam: Az agy küldi az üzenetet neked, hogy kell, kell vmi nagyon kell, de azt már nem érted hogy mi. És iylenkor sok ember a kajához nyúl mert az olyan kézzelfogható, közeli, egyértelmű, meg aztán ki nem szeret enni?

Nah ez jó hosszú lett, rem segíttettem:)

17/lány

2008. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat(K)
2008. nov. 23. 14:32
 7/7 anonim válasza:
Bocs, de 169 cm-hez még talán picit kevés is az 56 kg! Inkább fel kéne szedned még 3-4kgt!
2008. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!