Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő elleni oltás?

Bárányhimlő elleni oltás?

Figyelt kérdés

Pro kontra? Engem gyerekkoromban összezártak az unokatestvéreimmel, hogy minél előbb elkapjam.Most van oltás ellene, beoltattátok a gyerekeiteket vele? Ha igen mivel győztek meg róla, hogy ez mindenképp beadandó? Tényleg annyit változott a vírus, hogy most már rettenetesen durva szövődményei vannak a bárányhimlőnek?

Lassan oda érünk, hogy döntenem kellene az oltás vagy nem oltás között és egyszerűen nem tudom mi volna a jobb.Ha átesik ezen élete végéig védett lesz.Oltás esetén viszont nem.Legalábbis én úgy tudom.


2019. febr. 7. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon rosszul tudod, nem tudom, te honnan tájékozódsz, de hogy nem az orvostól, az is biztos.

Bízz az oltásban, mert a gyerekedet védi, aki az ellenkezőjét állítja, tanulatlan, ostoba kuruzsló.

Igen, régen zártak össze himlős gyerekkel egészségest, az is hülyeség volt, de mára már mutálódott a vírus, óriási rombolást végez a gyerekeden, ettől tudod őt megóvni. Nem véletlenül teszik szeptembertől ingyenessé és kötelezővé 15 hónapos korig.

2019. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Konkrétan az orvosunk mondta, hogy élethosszig tartó védettséget nem ad az oltás.Maximum kisebb eséllyel fertőződik felnőtt korban.Illetve azt is említette, hogy az is előfordulhat, ha a gyerekünk közösségbe kerül akár el is kaphatja a bárányhimlőt csak esetleg enyhébb lefolyású lesz.
2019. febr. 7. 10:28
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Beoltattam. Nem a bárányhimlőtől feltettem, hanem az övsömörtől, amit ugyanaz a vírus okoz. Ag orvos akkor is elmondta, nem ad életre szóló védettséget a bárányhimlő ellen, sőt, a gyerek simán lehet himlős, de mindenképp enyhe lefolyású lesz és soha de soha nem lesz övsömöre. Volt anno az oviban bárányhimlő járvány, csak a két oltott gyerek nem lett beteg.
2019. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Január 1-től már ingyenes az oltás.

És való igaz, hogy nem nyújt 100%-os védelmet, de nagyon sokat számít az az "enyhébb lefolyás" is. Nem mindegy, hogy szövődménymentesen néhány pöttyel megússza a gyerek vagy adott esetben lebénul vagy megvakul a vírustól.

2019. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Bevallom őszintén, 2 éve még nem akartam beadni a lányomnak, mert majd úgyis elkapja, túlesik rajta, ahogy én is és védett lesz.

Mára viszont annyira megijedtem a lehetséges szövődményeitől, hogy valószinűleg még az idén megkapja.

2019. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ősztől lesz ingyenes!

[link]

2019. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Mindkettőnek beadattam.

Èn nem voltam bárányhimlős és rettegek is tőle, de ért annyit nekünk az a 40ezer, hogyha esetleg elkapják ne szenvedjenek annyira

2019. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a szomszéd lányok karácsonykor 40 fokos lázzal és olyan durva kiütésekkel, hogy még a talpuk, nemi szervük is tele volt, kerültek be a kórházba! 1 hét kórház, oda volt a karácsony, Szilveszter és nem mellesleg jó pár elkapart heg testszerte. Köszönöm, ebből én biztos nem kérek!
2019. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem szeretem a "felesleges' oltásokat, de én is a szövődményektől tartottam így beadattuk. Szerintem már nem az a vírus, mint gyerekkorunkban, sokkal durvább.
2019. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
Már ne is haragudj, de szerinted melyek a felesleges oltások? Annyi sok vírus és baktérium van, ami folyamatosan támadja a gyerekeket, dolgozik az immunrendszerük egyfolytában, az, hogy durvább betegségek ellen oltással megvéded minden, csak nem felesleges.
2019. febr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!