Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő elleni oltás?

Bárányhimlő elleni oltás?

Figyelt kérdés

Pro kontra? Engem gyerekkoromban összezártak az unokatestvéreimmel, hogy minél előbb elkapjam.Most van oltás ellene, beoltattátok a gyerekeiteket vele? Ha igen mivel győztek meg róla, hogy ez mindenképp beadandó? Tényleg annyit változott a vírus, hogy most már rettenetesen durva szövődményei vannak a bárányhimlőnek?

Lassan oda érünk, hogy döntenem kellene az oltás vagy nem oltás között és egyszerűen nem tudom mi volna a jobb.Ha átesik ezen élete végéig védett lesz.Oltás esetén viszont nem.Legalábbis én úgy tudom.


2019. febr. 7. 10:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Konkrétan az orvosunk mondta, hogy élethosszig tartó védettséget nem ad az oltás."


Nekem meg azt mondta az orvos, hogy ugyanúgy elkapja, csak nem kell kivenni a közösségből, és szinte észrevétlenül átmegy. Nem pöttyösödik, nem vakarózik.

4,5 évesen oltattam be.

2019. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak azért is be fogom adatni, mert nálam sem enyhe lefolyású volt, és nem kívánom a gyerekemnek, hogy esetlegesen ugyanazt, vagy rosszabbat éljen át.
2019. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
Mi ma érdeklődtünk, 6 hós a kicsim. Mondta doki hogy nemsokára benne lesz a kötelező védőoltások között és vagy a 12 vagy a 15 hónaposon úgyis megfogja kapni. Úgyhogy ha a te babád is hasonló korban van, kár is gondolkodnod rajta. Egyébként ha jobban belegondolsz, ha berakják ezt a védőoltást a kötelezően adandók közé, az már jelent valamit...
2019. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem a pénz miatt hezitálok(ahogy itt valaki írta),mert a Bexero kifizetése sem okozott gondot.Csak abból indulok ki amit írtam is, hogy bennünket összezártak régen és senkit sem ismerek akit úgy igazán megviselt volna, főleg nem olyat aki maradandó károsodást szenvedett tőle.Nekem 1db elkapart foltom van a homlokomon a hajvonalnál.

Mondjuk az övsömörről nem beszélt az orvosunk, köszönöm az információt.Meg azt is aki írta, hogy náluk meg azt mondta az orvos elkapja a betegséget.

Utolsó.2017 végén született a gyerekem, neki még a választhatók között van.Az is elgondolkodtató, hogy ezek szerint a 2017-ben született gyerekekre még vajon nem volt annyira fenyegető, hogy nekik eldönthette/eldöntheti a szülő kéri vagy sem.


Amúgy nem vagyok oltásellenes csak tényleg van ezzel az oltással kapcsolatban kis ellenérzésem.Köszönöm, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat és a véleményeteket.Ha valaki még jön szívesen olvasom az övét is.

Mennek a zöld kezek mindenkinek, mert amúgy ennél a kérdésnél nincs rossz válasz csak különböző tapasztalatok és vélemények.

2019. febr. 7. 12:53
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: ne gondolkozz, adasd be!


Senki nem mondja, hogy durvábbak a szövődmények, mint régen. Viszont régen nem volt oltás, most meg van. Azért kellett átesni rajta gyermekkorban, mert akkor kialakult a védettség, és felnőttként már sokkal súlyosabb szövődmények lehetnek. Az oltással ugyanúgy eléred a védettséget, és nem kell a gyereknek (meg neked) 2 hétig betegen szenvedni, és nem kell a szövődményeket kockáztatni.


Az oltás valóban nem véd élete végéig, ez igaz, ezért felnőttkorban (főleg nőknél, családalapítás előtt) érdemes egy ismétlő oltást beadni. Egy élet során 3 szuri, és el lehet felejteni a bárányhimlőt. Szerintem megéri.

(+ Ez egy erősen fertőző betegség, tehát az oltással a többieket - nem oltottakat - is véded, mert így a te gyereked már nem fogja terjeszteni a vírust.)

2019. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az is elgondolkodtató, hogy ezek szerint a 2017-ben született gyerekekre még vajon nem volt annyira fenyegető, hogy nekik eldönthette/eldöntheti a szülő kéri vagy sem."


Rossz a logika, rossz a következtetés.

Minden oltás nagyon hosszú procedúra után kerül vagy nem kerül be a kötelezők közé. Hosszú üzleti alapú kockázatelemzés után. Van egy oltásokkal foglalkozó blog, ott nagyon világosan levezetik, hogy az egyén számára hasznos oltás, és a közösség szempontjából hasznos oltás miben különbözik.

2019. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én most tervezem ebben a hónapban beadatni a bárányhimlő elleni oltást. Orvos ismerős ajánlotta, nem mindegy hogy ha be van oltva és úgy kapja el akkor csak néhány pöttyel megússza, vagy nem kapja meg és hólyagos kiütések lesznek rajta. Én ezért döntöttem mellette, inkább legyen enyhébb lefolyású ha el is kapja, minthogy szenvedjen meg vele szegény.
2019. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!