Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináltok ha orrszívás...

Mit csináltok ha orrszívás közben vagy után elkezd vérezni kisbabátoknak orra?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mit csináljak ha csak úgy vérezni kezd? Gondolom nem kell dokihoz vinnem, csak akkor ha nem áll el.
2019. febr. 8. 09:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ja, akkor félreértettem. Azt hittem arról beszélsz hogy az orrszívót kell nedvesíteni, arra gondoltam, hogy ilyenről még nem hallottam. De arra gondoltál hogy magát az orr belsejét, orrsprayel. Igen azt szoktam használni. Megmondom őszintén most nem fújtam be mert úgy gondoltam hogy egy kis szipogás miatt nem fújok. Videót is néztem, ott sem fújtak feltétlen és a gyerekorvos is azt mondta hogy használhatok. (tehát nem kötelező) nem azért írom hogy magamat védjem csak most miattad sz@r anyának érzem magam, pedig szerintem rendesen utánanéztem ennek(is)
2019. febr. 8. 13:20
 12/15 A kérdező kommentje:
Ja nem én pontozok le itt mindenkit. 6os-on kívül mindenkinek ment a zöld pipa...
2019. febr. 8. 13:24
 13/15 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Ha száraz cucc volt az orrában, az van, hogy felsérti a nyálkahártyát. Nem az orrszívó sértette fel, nem is a szívóerő. 14 éve porszívózok gyerekorrokat (nekem is Ariana van), egyszer volt véres, de akkor is azért, mert túl száraz volt a levegő, irritálódott az orrnyálkahártyája.
2019. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Amúgy meg aki az orrszívó nedvesítésén nevet: én kiöblítem használat előtt (utána meg elmosom, de most nem ez a lényeg), ugyanis a vizes cuccon nem ragad úgy be a takony, sokkal könnyebb kilötybölni utána.
2019. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Biztos veled is előfordult már, hogy mikor fújtad az orrod, picit véres volt. Ilyenkor elpattanhat egy pici ér, de ez nem jelent bajt. Ha nagyon vérezne (amit én csinálni szoktam magamon, ill.kisgyereken), lefelé kell tartani a fejét, hogy a vér ki tudjon csurogni, és ne a torkába follyon, az nem túl kellemes, picit szorítod egy zsepivel az orrnyerget, közben hideg vizes zsepit, vagy bármit tehetsz a tarkójára, homlokára, ez összehúzza az ereket. Én inkább az orrszorítás helyett folyó vízzel törölgetem az orrát, hogy az alvadt vér ne száradjon az orrába, mert az a következő orrfújásnál megint gondot okozhat. Orvoshoz csak akkor kell menni, ha hosszú ideje vèrzik és nem csillapodik, de szerintem az ritka egy egyszerű orrvérzésnél. Bocsánat a nem túl gusztusos leírásért, de remélem tudtam vele segíteni.
2019. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!